Hatay Haber Gündem

AK PARTİ ANTAKYA’DA KÖŞE KAPMACA YARIŞI

AK PARTİ ANTAKYA’DA KÖŞE KAPMACA YARIŞI

AK PARTİ ANTAKYA’DA KÖŞE KAPMACA YARIŞI
22 Şubat 2024 - 21:22

AK Parti, koronavirüs ve deprem felaketlerine rağmen İzzettin Yılmaz ile başarılı geçen 5 yılın ardından kamuoyu yoklamalarına göre yanlış seçim yaparak halk nezdinde karşılığı olmayan bir ismi Antakya Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi.

Bu yanlış yetmezmiş gibi meclis üyeliklerinde de daha önceden AK Parti ile defalarca ters düşen ve her seçimde renk değiştirmeyi adet haline getiren isimleri liste başı yaptı. 2017 yılında partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilen isimlerin de yer aldığı listede, bir önceki seçimde AK Parti’ye demediğini bırakmayan belediye başkan adaylarının da olduğu görüldü.

AMAÇ HİZMET Mİ, RANT MI?

Açıklanan Antakya Belediyesi meclis üye listesinin kendilerini memnun etmediğini belirten vatandaşlar, AK Parti’de adeta köşe kapmaca yarışına dönen meclis üyeliklerinin bedelini Antakya’nın önümüzdeki 5 yılda ödeyeceğini söylediler. Devlet yatırımları ile kalkınması beklenen Antakya’ya mevcut başkan adayının ve meclis üyelerinin katkı sunamayacağını ve Antakya’da fetret devrinin yaşanacağını ifade ettiler.

“ANTAKYA’YA İHANET ŞEBEKESİ KURULDU”

Bu listenin tepeden tırnağa Antakya’ya ihanet şebekesinin mensuplarını içerdiğini belirten siyasi analistler gazetemize yaptıkları açıklamalarda; “Antakya yerle bir olmuşken Belediye Başkanlığına halktan çok uzak bir isim aday gösterildi. Meclis üyeliği listesi de aynı şekilde kente faydası olacak isimlerden çok hedefi meclis üyeliğinden daha fazlası olanlardan oluşuyor. Bu başkan adayı ve meclis üyelerinin kente hizmetten ziyade seçimi kazanacağının dahi garantisi verilemez. Rakiplerinin bu kadar kuvvetli isimlerden oluştuğu bir ortamda AK Parti’nin verdiği kararın Antakya’ya mal olacağını düşünüyoruz. Bu gidişle AK Parti HBB’yi kazanmayı hedeflerken eldeki Antakya’dan da olacak” ifadelerini kullandılar.

Antakya’da AK Parti’nin listesi hiç kimseyi memnun etmezken, parti kademesinin halktan yükselen aykırı seslere nasıl bir önlem alacağı merak ediliyor.

Haber: Recep ÇAYLI

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem