“Başkan İzzettin Yılmaz’dan kadın istihdamına destek”

“Başkan İzzettin Yılmaz’dan kadın istihdamına destek”

ABONE OL
29 Ocak 2023 17:02
“Başkan İzzettin Yılmaz’dan kadın istihdamına destek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın destekleriyle hayata geçen Kadın Kooperatifleri Satış Tanzim Mağazası, kadınların ev geçimlerine büyük katkı sağlıyor.
Antakya’da kadın ve genç istihdamına yönelik çok sayıda proje geliştiren Başkan Yılmaz’ın isteği ile oluşturulan satış noktası Antakya’da özellikle yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Yöresel ürünlerin merkezi olarak anılan satış tanzim mağazasının henüz birinci yılını doldurmamasına rağmen ilgi odağı olduğunu belirten yetkililer, mağazalarında her türlü yöresel ürünün bulunduğunu söyledi.
BAŞKAN YILMAZ: EN BÜYÜK HEDEFİMİZ KADINLARA DESTEK OLMAK
Mağazalarında Hatay’daki Kadın Kooperatiflerinin ürettiği katkısız yöresel ürünlerin satışını yaptıklarını belirten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Burada tek amacımız var oda üreten kadınlarımıza destek vermek. Onların el emeği göz nuru ile ürettikleri yöresel ürünleri mağazamızda satışa sunuyoruz. Kısacası ürüten kadınlarımızı burada bir nevi pazarla buluşturuyoruz. Emeklerini paraya çevirerek onlara ekonomik olarak destek vermiş oluyoruz. Tanzim Satış Mağazamızın en büyük amacı da zaten bu.” dedi.
ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN YÖRESEL
Hatay’ın tüm ilçelerinde bulunan Kadın kooperatiflerinde üretilen yöresel ürünler ve el işlerinin mağazalarında satışa sunulduğunu belirten Yılmaz, “Böylelikle kadınlarımıza istihdamda sağlamış oluyoruz, tüketen kadınların yerini üreten kadınlar alıyor. Bu yüzden de mağazamız özellikle yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Antakyalılar ve ilimizi ziyaret eden turistler kadın kooperatiflerinin ürettikleri bu ürünleri hiç düşünmeden alıyorlar. Çünkü bu ürünlerin hepsi el yapımı ve içinde hiçbir katkı maddesi yok. Antakya Belediyemizin desteklediği satış tanzim mağazasında, Hatay’a özgü başta Türkiye’de olmayan Halhalı yeşil zeytin, Tuzlu yoğurt, Defne sabununun yanı sıra nar ekşisi, sirkeler, salça ve zeytinyağı, baharatlar, çeşitli reçeller gibi yöresel ürünlerimiz var. Bunların hepsi el yapımı ve genellikle köylerde yapılan, kadın eli değmiş doğal saf olan yöresel ürünlerimiz. Bu yüzden çok büyük ilgi görüyorlar. Özellikle yaz aylarında satışlarımızda patlama yaşanıyor. İlimizi ziyaret eden özellikle yerli turistler Hatay’a özgü yöresel bir ürün almak istediklerinde kapımızı çalıyorlar çok şükür ürünlerimize büyük bir ilgi var. Antakya Belediyemizin üreten kadınlara destek vermek amacı ile açtığı mağazamızda satılan her ürün kayıt altına alınıyor, biriktiriliyor ve 12 kadın kooperatiflerine aktarılıyor” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.