Hatay Haber Gündem

Başkan Yalçın üreticilerin yanında

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçeyi de etkileyen depreme rağmen üretime ara vermeyen çilek üreticilerini ziyaret ederek destek verdi.

Başkan Yalçın üreticilerin yanında
30 Nisan 2023 - 17:49

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçeyi de etkileyen depreme rağmen üretime ara vermeyen çilek üreticilerini ziyaret ederek destek verdi.

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde depremin izlerinin silinmesi için mücadele veren çilek üreticileri yardım bekliyor. Çilek üreticilerinin sorunlarını dinlemek üzere alanda incelemelerde bulunan Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ile Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, deprem felaketiyle Hatay’daki sebze halinin de zarar gördüğünü hatırlatarak, çilek üreticilerine yeni ticaret kapıları açılması için girişimlerin sürdüğünü belirttiler.

YALÇIN’DAN TÜCCARLARA VE MARKETLERE YERLİ ÜRETİCİ ÇAĞRISI

Üreticilerin bu sebeple iç pazara ürün satmakta zorlanabileceğini aktaran Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın açıklamasında, “İlçemizde devlet destekli üretimi başlayan çileğimizde hasada başlamış bulunmaktayız. Yaklaşık 5 bin dekarlık alanda üretilen ürünümüzün verimi de gayet iyi. İhracata giden ürünümüzde şu an sorunumuz bulunmuyor. Ancak sebze halimizin kapanması dolayısıyla çiftçimiz iç pazarcıya ulaşmakta zorluk yaşayabilir. Depremzede çiftçimizin ürün pazarını arttırmak adına İl Ticaret Müdürlüğü ve devletimizin ilgili kurumlarıyla iletişime geçtik. Onlarda hemen firmalarla görüşmelere başladı. Ülkemizdeki tüm ticaret odaları, tüccar ve marketlerimizin deprem bölgesindeki üreticiyi desteklemesi adına ürünlerini bu bölgelerden almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın’ın desteğinden memnun olan vatandaşlar, oldukça kaliteli ve lezzetli olan ürünlerinin Türkiye’nin her yerine ulaştırılmasını istiyor.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem