Hatay Haber Gündem

BAŞKAN YILMAZ 15 TEMMUZ’DA MİLLETİN YANINDA

Hain darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren vatanını canı pahasına savunan milletinin yanında yer alan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 15 Temmuz’un 7. yıldönümünde de yine milletin yanında oldu.

BAŞKAN YILMAZ 15 TEMMUZ’DA MİLLETİN YANINDA
16 Temmuz 2023 - 11:49

Hain darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren vatanını canı pahasına savunan milletinin yanında yer alan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 15 Temmuz’un 7. yıldönümünde de yine milletin yanında oldu.

Millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu her konuşmasında vurgulayan ve darbeyi Cumhurbaşkanı ve başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde milletin gücünün püskürttüğünü belirten Başkan Yılmaz, programda da ilk olarak milletle kucaklaştı.

Koç Konteyner Kenti’ne adım atar atmaz coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Yılmaz, tüm vatandaşları tek tek selamlayarak hal hatırlarını sordu. Al bayraklarla dolan alandaki coşkuya ortak olan Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar, Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Öntürk, MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, kamu kurum amirleri, STK başkanları, askeri ve sivil erkanın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dinlenmesinin ardından Hatay Valisi Mustafa Masatlı da katılımcılara hitap etti.

MASATLI: HAİN GİRİŞİMLER BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAYACAK

Vali Masatlı burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi. Türk milletinin kutlu yürüyüşünün nesiller boyu devam edeceğini ifade eden Masatlı şunları kaydetti: “Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladığımız bugün vesilesiyle yüzyıllardır üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimize ve 15 Temmuz gecesi şehadete yürüyen 251 şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.”

YILMAZ: AYDINLIK TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Programda halkı selamlamasının ardından konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Bugün burada, ülkemizin bağımsızlığının ve demokrasimizin simgesi olan 15 Temmuz’da bir araya gelmekten büyük bir onur duyuyorum. Sizlerle birlikte Koç Konteyner Kenti’nde bu anlamlı programı gerçekleştirmek için bir araya geldik. Bugün burada, bu kahraman milletin cesaretini, vatan sevgisini ve demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha hatırlıyoruz. Koç Konteyner Kenti olarak, bu anlamlı günü unutulmaz kılmak için birlikte olduğumuz için gurur duyuyoruz. Burada, milletimizin gücünü ve dayanışmasını simgeleyen bu konteynerler, aslında birliğimizin ve kardeşliğimizin en somut kanıtıdır.

Bugün burada, 15 Temmuz’u anarken, aynı zamanda geleceğimize umutla bakıyoruz. Bu karanlık gecenin ardından aydınlık bir Türkiye inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz bu konteynerler, aslında geçici birer çözüm değil, geleceğe dair umutlarımızı taşıyan sembollerdir. Yıkılmadık, yılmadık ve yılmayacağız.

Bu vesileyle, 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnettarlığımı ifade ediyorum. Onların kahramanlığı ve fedakarlığı, bizlere her daim ilham olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberlik içinde demokrasimize sahip çıkmak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edelim. Türkiye’nin geleceği parlak, umut dolu ve güçlü olacaktır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunmasıyla devam eden programda Müftülük İlahi Korosu tarafından ilahiler okundu.

Program sabaha kadar tutulan demokrasi nöbeti ile tamamlandı.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem