Hatay Haber Gündem

Belen’de Konteyner Cup 2 turnuvası başladı

Belen’de Konteyner Cup 2 turnuvası başladı
29 Nisan 2024 - 19:24

Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hatay Konteyner Cup2 Futbol Turnuvası açılış törenine Belen Belediyesi Stadyumu’nda gerçekleşti.  

Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depremzede çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak, depremin yarattığı travmadan onları uzaklaştırmak amacıyla Belen Belediyesi Halı Sahası’nda düzenlenen turnuvanın açılışı yapıldı. Hatay’ın Belen ilçesinde, 6 Şubat depreminin ardından Hataylı çocukların moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla “Hatay Konteyner Cup2 Futbol Turnuvası” başladı. Çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak, yaşadıkları travmatik deneyimlerden bir nebze olsun uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla başlayan turnuva, büyük ilgi gördü. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan turnuva, protokol üyelerinin konuşması akabinde, protokol üyelerinin kendi aralarında yaptıkları maçla başladı. Açılış maçının oynandığı sırada görevli öğrencinin 6 Şubat 04.17 tabelasının sahaya gelmesi ve depremde yaşamını yitiren vatandaş ve çocukların anısına, sahaya karanfil bırakılmasının ardından, müsabaka maçları başladı.

TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN GÜÇLENDİRİLMESİ AMAÇLANDI

Kumlu ve Yayladağı ilçelerinin ekipleri arasında oynanan müsabakayı izleyen protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, kıyasıya geçen müsabakayı büyük bir ilgiyle takip etti. Çok sayıda takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvanın açılış programına, Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, Belen Cumhur İttifakı İlçe Başkanları Seyfullah Gürbüz ve Abdullah Önder, kurum amir ve müdürlerinin yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı. Futbol turnuvası, çocuklara normal bir yaşamın parçası olan spor yapma ve eğlenme fırsatı sunarken, aynı zamanda, toplumsal dayanışmayı da güçlendirmeyi amaçladı.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem