BİNLERCE KİŞİ ŞEHİTLER VE FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

BİNLERCE KİŞİ ŞEHİTLER VE FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

ABONE OL
1 Ocak 2024 12:43
BİNLERCE KİŞİ ŞEHİTLER VE FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da binlerce kişi, şehitler ve Filistin’de katledilen mazlumlar için buluştu.

Yeni yılın ilk gününde İstanbul’dan, hayatını kaybeden Türk askerler ve Filistin için mesajı verildi. On binlerce kişi “İsrail’e lanet” sloganları ile yürüdü. Milli İrade Platformu tarafından 308 Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte ‘Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ sloganıyla düzenlenen yürüyüş başladı. 100 binden fazla insanın katılmasının beklendiği yürüyüşe, sabah namazından sonra 4 ayrı camiden kortejler halinde hareket edildi. Süleymaniye Cami’nde kılınan sabah namazının ardından da binlerce insan Galata Köprüsü’ne yürüdü. Burada toplananlar, ellerinde bayraklarla sloganlar atıp, tekbir getirerek İsrail’i protesto etti.

BAYRAKTAR: İŞGAL VE KATLİAMI LANETLEMEK İÇİN BULUŞTUK

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da CNN TÜRK’te yaptığı açıklamada, “Biz Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak hem şehitlerimizin ruhlarını hayırla yad etmek hem de dünyada eşi benzeri pek rastlanmamış barbarlıkla devam eden soykırımı lanetlemek için sabahın erken saatlerinde Galata Köprüsü’nde milletimizle buluştuk. Elbette bu çabalarımız, gayretlerimiz belki bu zulmün son bulmasına yeterli olmuyor ama en nihayetinde bu yangını az da olsa söndürecek şekilde yani karınca misali destek olmak maksadıyla buradayız. Biliyorsunuz Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak ve aynı zamanda Baykar olarak bizler hayatımızı özellikle Milli Savunma Sanayii için vakfetmiş bir ekibiz. Bugün yaşadığımız bu zulüm milli savunma sanayiinin, milli teknoloji geliştirme kabiliyetinin ne kadar önemli olduğunu, ulusların egemenliği ve bağımsızlığı için gözler önünde seriyor. İsteriz, bu çabamızı bu gayretimizi hem milli savunma sanayii için hem milli teknoloji için tüm toplumda paylaşmak, farkındalığı artırmak en azından daha adil bir dünya için nesiller yetiştirmek. Bunun yanında tüm bu teknoloji geliştirme serüveninin tam manasıyla buluşmasını sağlamak. Aziz şehitlerimizin ruhlarını şad etmek ve Filistin’de devam eden hukuksuz işgal ve barbarca katliamı lanetlemek için buluştuk” dedi.

FİLİSTİN’DEN TEŞEKKÜR

Alanda kalabalığa hitap eden Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa “Davamıza devam edeceğiz zaferi kazanana kadar. Direniş devam edecek. Netanyahu katili ve çeteleri tarihin çöplüğüne gidecektir. Bütün Türk halkına teşekkür ederiz. Desteğiniz, duygularınız için teşekkür ederiz. Allah Gazze’yi korusun” açıklamasını yaptı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.