ÇALIŞKAN: ASİ TEMİZLENMEZSE HAVALİMANI SU ALTINDA KALACAK

ÇALIŞKAN: ASİ TEMİZLENMEZSE HAVALİMANI SU ALTINDA KALACAK

ABONE OL
17 Mayıs 2024 13:33
ÇALIŞKAN: ASİ TEMİZLENMEZSE HAVALİMANI SU ALTINDA KALACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Dünya Çiftçiler Günü’nde Hatay ve Amik Ovası çiftçilerinin büyük bir mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

DSİ, AMİK OVASI İÇİN HAREKETE GEÇMELİ

DSİ’nin bu konuya acilen çözüm getirmesi gerektiğini dile getiren Çalışkan, “Dünya Çiftçiler Günü’nde Hatay çiftçileri ve Amik Ovası çiftçileri büyük bir mağduriyet yaşıyor. Özellikle Aşağıoba, Paşaköy, Gülova, Aktaş, Karabatak, Arpahan ve Demirköprü civarındaki köylüler, son zamanlarda artan su baskınları nedeniyle büyük sıkıntılar çekiyor. Bu soruna Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün (DSİ) acilen çözüm getirmesi gerekiyor.”

HATAY’DAKİ TARLALAR MİLLÎ SERVETTİR

Hatay’daki tarım sektörünün ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirten Çalışkan, “Geleceğimizi ilgilendiren büyük bir sektör olarak Dünya Çiftçiler Günü’nde tarımın mağduriyeti asla kabul edilemez. Hatay’daki çiftçinin üretimi ülkemiz için büyük bir milli servettir. Bu sorunun çözümü için acil önlemler alınmazsa, büyük mağduriyetler yaşanacak” dedi.

Çalışkan ayrıca Hatay Havalimanı ve çevresinin, Asi Nehri temizlenmediği sürece su altında kalmaya devam edeceğini belirtti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.