ÇALIŞKAN: HATAY’A ÖZEL TEŞVİK UYGULANMALI

ÇALIŞKAN: HATAY’A ÖZEL TEŞVİK UYGULANMALI

ABONE OL
5 Ekim 2023 08:36
ÇALIŞKAN: HATAY’A ÖZEL TEŞVİK UYGULANMALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Hatay’ın deprem sonrasında yaşadığı sorunları TBMM’de dile getirdi.

Çalışkan yaptığı konuşmada Hatay’ın başta sağlık ve gıda sorunlarının olduğunu ve çözülmesi gerektiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu. Çalışkan ayrıca, depremin en ağır faturasını Hatay’ın ödediğini, 7 ay süreç içerisinde icraatların olduğunu fakat bu icraatların devede kulak olduğunu, hafif hasarlı binaların bile ağır hasarlı olduğu söylenerek yıkıldığını, milli servetin heba edildiğini net bir şekilde ortada olduğunu ifade etti.  Hatay’daki sağlık problemlerine de değinen Çalışkan, “Hatay’da sağlık problemlerinin ve sağlık hizmetlerinin yetersiz kalıyor. Bu yüzden insanların 300 km ötedeki Mersin’e gitmek zorunda kalıyor. Ayrıca barınma, gıda, güvenlik ve havaalanı sorunu var, Hatay’ın boşaltılmaması ve Hatay’da görev yapan memurlara özel devlet teşviki verilmesi gerekiyor” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.