ÇALIŞKAN: UZUN ÇARŞI’YI HATAY’IN GÖZDESİ YAPACAĞIZ

ÇALIŞKAN: UZUN ÇARŞI’YI HATAY’IN GÖZDESİ YAPACAĞIZ

ABONE OL
15 Mart 2024 14:12
ÇALIŞKAN: UZUN ÇARŞI’YI HATAY’IN GÖZDESİ YAPACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan yerel seçimler kapsamında Uzun Çarşı’yı ziyaret etti.

Esnafla sohbet edip sıkıntılarını dinleyen Çalışkan, Uzun Çarşı ruhunun yeniden kazandırılacağını, sembolik değere sahip bu yerin tarihi ve turistik mekanların vazgeçilmez gözdesi haline getireceğini söyledi.

ESNAFIN SIKINTILARI VE BEKLENTİLERİ

Ziyaret sırasında çarşı esnafı, en büyük sıkıntılarının özellikle kış aylarında yaşanan yağmur ve çamur sorunu olduğunu dile getirdi. Yıllardır devam eden altyapı yetersizliklerinden bıktıklarını ifade eden esnaf, yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi. Uzun Çarşı’nın belirsizliği yerel esnafımızı da tedirgin ettiğini belirten Çalışkan, her yönetici farklı bilgi vermektedir. Şayet burası geçici bir süreliğine taşınacaksa bile, taşınacak yerin esnafın iş yapmasına uygun olması sağlanmalıdır. Ev gibi tek kapıda dükkan olmaz; vitrin gerek, teşhir yeri müşteriye hitap etmesi gerektiğini ifade etti.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Çalışkan, esnafın sorunlarını dikkatle dinledi ve çözüm için şunları söyledi: ‘Antakya’nın kalbini yeniden canlandırarak şehrimiz için tarihi ve turistik mekanların vazgeçilmez gözdesi haline getireceğiz. Altyapıya ilişkin çalışmalara öncelik vererek özellikle kış aylarında yaşanan yağmur ve çamur sorununa son vereceğiz. Çarşının tarihi ve turistik potansiyelini değerlendirmek için restorasyon çalışmaları yapacağız ve tanıtım faaliyetleri yürüteceğiz. Esnafımıza yönelik kira desteği ve vergi indirimleri gibi maddi destekler sunarak ekonomik sıkıntılarını hafifleteceğiz.”

ESNAF UMUTLU

Çalışkan’ın ziyareti çarşı esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı. Esnaf, Çalışkan’ın sorunlarına çözüm bulacağına inandıklarını ifade etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.