ÇİRKİN: GÜNDEM ANAYASA DEĞİL MUTFAK OLMALI

ÇİRKİN: GÜNDEM ANAYASA DEĞİL MUTFAK OLMALI

ABONE OL
30 Mayıs 2024 22:58
ÇİRKİN: GÜNDEM ANAYASA DEĞİL MUTFAK OLMALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin Türkiye’nin gerçek gündeminin anayasa değil mevcut ekonomik koşular olması gerektiğini söyledi.

Anayasa tartışmalarının asıl meseleleri gölgede bıraktığını, anayasa tartışmaları sürerken vatandaşın ekonomik olarak zor günler geçirdiğini ve ülke dışında yaşanan terör olaylarının tırmandığını kaydeden Çirkin açıklamasında; “Anayasa tartışmaları suni gündemden başka bir şey değildir. Bahane edilen 12 Eylül anayasası kuşa dönmüş ve sadece 58 maddesi kalmış, o maddeler ise siyaset ve özgürlüklerle ilgili değildir. Esasen hükümet ülkenin ve milletin asıl dertleri konuşulmasın diye ortaya bir anayasa tartışması ortaya atmıştır. Şu gün olmuş Akdeniz de biçilmedik buğday kalmamış ancak ortada buğday fiyatı yoktur. Emeklinin, memurun durumu ortadadır. İşsizlik tavan yapmış, icra dosyaları patlamış ve biz başka derdimiz yokmuş gibi anayasa tartışacağız. Üstelik hükümetin elinde ortaya koyduğu bir anayasa da yoktur. İYİ parti bu boş gündemlere değil milletin gündemine odaklanacaktır. Hükümet parlamentoyu güçlendirecek bir anayasa teklifi sunarsa İYİ Parti o zaman bunu tartışabilir. Tek adam rejimini tartışmaya açıp, demokrasiyi güçlendireceklerse biz bunda da varız. Ancak biz gündem değiştirmek için yapılan hamlelere kapalıyız. Deprem olmuş başta Hatay olmak üzere her yer yıkılmış, orta Doğu barut fıçısı olmuş, dibimizde PKK/PYD mesafe alıyor, biz ise anayasa tartışacağız. Böyle şey olmaz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.