ÇİRKİN: HATAY ÖZEL STATÜ İLE AYAĞA KALKAR

ÇİRKİN: HATAY ÖZEL STATÜ İLE AYAĞA KALKAR

ABONE OL
29 Ağustos 2023 11:50
ÇİRKİN: HATAY ÖZEL STATÜ İLE AYAĞA KALKAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay İYİ PARTİ Milletvekili Şefik Çirkin, Özel Afet Bölgesi ilanı diye bir kavramın söz konusu olmadığını kaydederek ”Özel statülü il” olabilir ama özel afet bölgesi olamaz” dedi.

BİZİ DEĞİL HATAY’I KURTARMALIYIZ

Milletvekili Şefik Çirkin konuyu enine boyuna araştırdığını belirtti ve sosyal medyada “Özel Afet kanunu” diye bir kanun yok” başlığı altında şunu paylaştı: “Değerli arkadaşlar; seçildikten sonra meclise gider gitmez danışmanıma talimat vererek bu kanunu sordum. Çünkü vatandaşlar, bazı siyasiler, bazı gazeteciler ısrarla “ HATAY ÖZEL AFET BÖLGESİNE ALINSIN “ diyordu ve hatta 11 milletvekili bu konuda ağır şekilde suçlanıyordu ki bu hala devam ediyor. O sebeple bu açıklamayı zorunlu bulduk. Böyle bir kanun olmadığından iktidar vekillerine bu konuda baskı uygulayamazdık, iletmedik de Ben durumu fark edince “ÖZEL STATÜLÜ İL “ fikrini dile getirdim ve MGK desteği istedim

Bu Hatay için yeterliydi. Ancak hiç bir kesimden sahip çıkan olmadı. Herhalde anlamadılar. Ben Meclis açılır açılmaz bu konuyu tekrar gündeme getirecek ve ısrarlı olacağım. Çünkü Hatay ancak Özel Statü ile ayağa kalkar. Örneğin, iktidar BŞB’nin yapamadığı su şebekesini ayağa kaldırmak için gereken her şeyi yapıyor. Ancak çalışmalar ihale kanununa tabi olduğu için bu iş aylarca sürecek. Vatandaşın da çilesi sürecek. Oysa Özel Statü de ihalesiz olacağı için kısa zamanda sonuç alınabilir. Bence kamuoyu olmayan ÖZEL AFET yerine mümkün olan ÖZEL STATÜ ye destek vermelidir. Ya da daha iyi bir fikri olan varsa söylesin biz ona destek verelim. Bu konuda kıskanç değiliz, şov yapmak medyatik olmaktan çok sonuç odaklı olmak zorundayız milletvekili olarak, bizi değil Hatay’ı kurtarmalıyız.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.