ÇİRKİN SURİYELİLERİ UYARDI: TOPRAK ALMAYA KALKMAYIN

ÇİRKİN SURİYELİLERİ UYARDI: TOPRAK ALMAYA KALKMAYIN

ABONE OL
25 Haziran 2024 15:20
ÇİRKİN SURİYELİLERİ UYARDI: TOPRAK ALMAYA KALKMAYIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, sayıları her geçen gün artan Suriyelileri Türkiye’den toprak almamaları konusunda uyardı.

Hatay’ın Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirten Vekil Çirkin açıklamasında; “Hatay’daki Suriyelilere çağrımızdır. Sakın Hatay’da arazi alımına girmeyin. Arazi kırmızı çizgimizdir. Çünkü Hatay bin bir mücadele ile Ana vatana sonradan katılmış olup, ayrıca hala yabancıların üzerinde gözü olduğu çok kıymetli bir ilimizdir. Kader sizi buraya attı. Geçinmek için işyerine, oturmak için eve ihtiyacınız var. Bu alanda mal sahibi olmanızın hiç bir mahsuru yok. Ama arazi başka bir şeydir, sizi tehlikeye sokar, huzurunuzu bozar. Sizi buna teşvik edenlere, inanmayın güvenmeyin. Yabancılara inanmayın, Türk devletini dinleyin. Türk devleti size dosttur, onlar ise sadece size değil tüm İslam alemine düşmandır.

Bizim kesin arzumuz sizin vatanınıza dönmenizdir, bu gerçekleşecek. Ama asla bunu sizi Suriye’de ekonomik ve insani açıdan güvence altına almadan yapmayacağız. Rejimle barışın bu sizin hayrınızadır

Sizi rejimle düşman edenler size iyilik yapmadılar bunu bilin. Son olarak tekrar diyoruz ki; Hatay Türkiye’nin göz bebeği kadar kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.