Hatay Haber Gündem

DEMİREL: ÖMÜR BOYU HATAY’DA KALABİLİRİM

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, bu sezon oynattığı futbolun yanı sıra son açıklamasıyla spor kamuoyunun takdirini kazandı.

DEMİREL: ÖMÜR BOYU HATAY’DA KALABİLİRİM
20 Ekim 2023 - 21:37

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, bu sezon oynattığı futbolun yanı sıra son açıklamasıyla spor kamuoyunun takdirini kazandı.

Demirel, takımının başarısı ile dikkat çekiyor. Başarılı isim Volkan Demirel, Trendyol Süper Lig’in 8. haftası itibariyle Hatayspor ile 14 puan toplayarak 5. sırada yer aldı. Süper Lig ekiplerinden bordo-beyazlı temsilcimiz Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel, şehre dair açıklamalarda bulundu.

“ÇOCUKLARIN GÖZÜNDE GÜVENİ, İNANCI VE UMUDU GÖRÜNCE ‘DEVAM’ DEDİM”

23 Nisan’da Hatay’da 3 bin çocuğun katıldığı bayram töreninden çok etkilendiğini belirten Volkan Demirel, “O gün çocukların gözlerinde bana olan sevgiyi, umudu, inancı, güveni gördüm ve ‘Devam’ kararımı verdim. O duygu coşkusuyla Hürriyet Gazetesi aracılığıyla Hatay’da kalacağımı ve bu insanlara umut olacağımı söyledim. Hayallerimde en ufak bir sapma yok. İyi futbol, puanlar elbette ki çok önemli ancak biz asıl hedefimiz Hatay’daki insanlarımızı eski hayatlarına en hızlı şekilde tekrar kavuşması için sorunu diri tutmayı başarmak. Bu anlamda önemli bir misyonu omuzlarında taşıyoruz. Çadırdaki, konteynerdeki insanlar bizimle biraz olsun mutlu oluyor acılarını 90 dakikalığına unutuyor” şeklinde konuştu.

“İŞLER İYİ GİDERSE ÖMÜR BOYU HATAY’DA KALABİLİRİM”

Simon Kuper’in “Futbol Asla Sadece Futbol Değildir” tanımının Hatayspor’la hayat bulduğunu belirten Demirel, “Gittiğimiz her şehirde yakınlık görüyoruz, taraftarından başkanına, yöneticisine kadar herkes bize destek oluyor. Son zamanlarda çok ayrışmıştık ama şimdi futbolun birleştirici gücüne iyice inanır oldum” şeklinde konuştu. Hatayspor’u çok sevdiğini belirten Volkan Demirel, “İşler iyi giderse bundan sonraki senelerde de belki de ömür boyu burada kalabilirim. Benim derdim kariyer, o takım, öbür takım gibi planlar değil” değerlendirmesini yaptı.

“HİÇBİR GÖREVDEN KAÇMAM AMA SİYASET BENİM İŞİM DEĞİL”

Siyasete atılmayı hiç aklından bile geçirmediğini belirten Demirel, “Siyaseti hiç düşünmedim, düşünmüyorum. Benim işim futbol. Yeşil alan, beyaz çizgiler benim alanım, benim hayatım bu. Bu alanda olmaktan çok mutluyum dışına çıkmayı da hiç düşünmüyorum. Siyaset büyüklerimizin işi. ‘Yarın öbür gün belki’ demiyorum, ‘Ben hiçbir zaman siyaseti düşünmem’ diyorum. Ben hiçbir görevden kaçmam, ülkem için ne gerekiyorsa seve seve yapmaya hazırım ama siyaset bizim işimiz değil, o taraf o işi bilenlerin işi.”

“SABRİ SARIOĞLU BENİM DOSTUM! TABİİ Kİ ARADI”

Volkan Demirel futbolculuğu döneminde özellikle Galatasaray ile oynadığı derbilerde zaman zaman gerginlik yaşadığı Sabri Sarıoğlu ile ilgili olarak kendisine birçok kişinin “Sabri de aradı mı?” diye sorduğunu belirtirken bu konuyla ilgili olarak da “Sabri tabii ki aradı. Ben zaten Sabri ile çok sık görüşüyorum. A lisansı alırken kursta da beraberdik. Aramızda en ufak bir problem dahi yok. Saha içinde kazanma hırsından belki sürtüşme olmuştur ama niyetimiz hiçbir zaman kötü olmamıştır, dostumdur” ifadelerini kullandı.

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, depremden sonra tanıştığı bir Galatasaray taraftarı ile arasında geçenleri anlattı. Taraftarın kendisine depremden önce sert söylemlerde bulunduğunu dile getiren Demirel, şimdi ise kendisini çok sevdiğini söyledi.

“İŞİ GÜCÜ BIRAKIP KAMPA YANIMIZA GELİYOR”

Taraftarla arasında geçenleri anlatan Demirel, “Galatasaraylı plakası da 31 GS ile başlıyor. İlk gün geldi yanıma oturduk. Şimdi çok samimiyiz, işi gücü bırakıp kampa yanımıza geliyor” dedi.

“ZAMANINDA SANA ÇOK ŞEY SÖYLEDİM”

Taraftarın kendisine “Hocam yemin ederim sana zamanında çok şey söyledim ama kusura bakma” dediğini dile getiren Demirel, bilmeden söylenenlerin önemli olmadığını ama tanıdıktan sonra herkesin fikrinin değiştiğini belirtti.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem