Hatay Haber Gündem

DÖRTYOL’DA 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla Dörtyol’da kutlanan Milliyetçiler Günü yoğun katılıma sahne oldu.

DÖRTYOL’DA 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLANDI
04 Mayıs 2023 - 21:32

3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla Dörtyol’da kutlanan Milliyetçiler Günü yoğun katılıma sahne oldu.

Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanı Av. Oğuzhan Taşkın, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve Ülkü Ocakları mensuplarının katıldığı program bayraklarla yürüyüş ile başladı. İlçe merkezinde bir açıklama yapan Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanı Av. Oğuzhan Taşkın, Milliyetçiliğin sönmeyen bir ateş olduğunu belirterek, ülkücüler olduğu sürece Milliyetçilik davasının yaşatılacağını belirtti.

TAŞKIN: HALKI DAVAMIZDA BİZİ ENGELLEYEMEYECEKLER

Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanı Av. Oğuzhan Taşkın yaptığı değerlendirmede “3 Mayıs 1944, tarihin dönüm noktası, Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı, baskı ile zulme karşı en güçlü silahın fikir olduğunu dosta düşmana ilan eden yeniden doğuşun sembolüdür. 79 yıl önce, Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanları adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerini sergilemişlerdi. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve merhum Hüseyin Nihâl Atsız’ın da aralarında bulunduğu 23 şuurlu Türk milliyetçisinin gösterdiği dik duruş, Türk milliyetçiliğinin yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur. Çok şükür Türk milliyetçiliğinin haklı davasını dün engelleyemediler, bugün de emellerine muvaffak olamayacaklardır. 3 Mayıs’ın emanetleri her daim bizimledir.

79 yıl evvel verilen şerefli mücadelenin bugün bir sur’u olan Ülkü Ocakları olarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin öncülüğünde genel başkanımız sayın Ahmet Yiğit Yıldırım beyefendinin emrinde 3 Mayıs ruhu ile geleceği kavrayacağız. Kendini geliştirmiş, ülkemize ve Türk Dünyası’na hizmet edecek; Türkçü–Turancı, “dilde, fikirde, işte birlik” sonrasında dijitalde de birlik anlayışıyla Türk milletinin geleceği olan nesilleri çağa uygun şekilde dijitalde birlik anlayışıyla, Turancılık fikriyle hareket etmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Kuvvet bulduğumuz ruhu ortaya çıkaran, Türk Milliyetçiliğinin varlık mücadelesini korkmadan veren, ülkülerini çekinmeden savunan, Türkçülük-Turancılık ülküsünü yaşatan fikir ve dava insanlarını, inandıkları yoldan dönmeyen ve taviz vermeyen kahraman büyüklerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Asrın felaketi olan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle 3 Mayıs Milliyetçiler Günümüzü kutluyorum. Ne mutlu Türküm Diyene” dedi.

Program sloganlar ile sona erdi.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem