Gazze hükümeti: Yaklaşık 1,5 milyon kişi bulaşıcı hastalıklara yakalandı

Gazze hükümeti: Yaklaşık 1,5 milyon kişi bulaşıcı hastalıklara yakalandı

ABONE OL
9 Haziran 2024 09:08
Gazze hükümeti: Yaklaşık 1,5 milyon kişi bulaşıcı hastalıklara yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazze Şeridi’ndeki hükümet, 2,4 milyon nüfuslu Gazze Şeridi içinde yerlerinden edilenlerin sayısının 2 milyona ulaştığını açıkladı.

Gazze Şeridi’ndeki hükümetin Medya Ofisi, yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 1,5 milyon yerinden edilmiş Filistinli, Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinden çok kez yerinden edilmeleri sonucu bulaşıcı hastalıklara yakalandı” bilgisini verdi. Açıklamada, bulaşıcı hastalığa yakalananların durumuna ilişkin bilgi verilmezken, 7 Ekim’den bu yana 2,4 milyon nüfuslu Gazze Şeridi içinde yerlerinden edilenlerin sayısının 2 milyona ulaştığı belirtildi.

“3 BİN 500 ÇOCUK AÇLIKTAN ÖLME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA”

İsrail’in ablukası ve 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırıları sonucunda Gazze Şeridi’nde, 3 bin 500 çocuğun açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Gazze Şeridi dışında tedaviye ihtiyaç duyan 10 bin kanser hastasının da hayatının risk altında olduğu vurgulandı. Açıklamada, Gazze Şeridi’nde 17 bin çocuğun, İsrail’in saldırıları sonucu ebeveynleri ya da ikisinden biri olmadan yaşadığı belirtilerek, Gazze Şeridi’nde sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle 60 bin hamile kadının risk altında bulunduğunun altı çizildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.