Hatay Haber Gündem

GÜZELMANSUR: REZERV ALAN BELİRSİZLİĞİ SONA ERMELİ

GÜZELMANSUR: REZERV ALAN BELİRSİZLİĞİ SONA ERMELİ
03 Mayıs 2024 - 22:31

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, rezerv alanda yer alan az ve orta hasarlı binalarla ilgili belirsizliğin giderilmesini istedi.


Rezerv alanda az ve orta hasarlı binaları olan insanların soru işaretleri içinde, evsiz, uykusuz, tedirgin bir şekilde yaşadığını vurgulayan CHP’li Güzelmansur “Bakanlığın net açıklamalar yaparak belirsizliği gidermesini istedi.
YA “YIKMAYACAĞIZ” YA DA “YIKACAĞIZ ANCAK GÜÇLENDİRME MASRAFINI VATANDAŞA ÖDEYECEĞİZ” DENMELİ
Güzelmansur TBMM’de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hatay’da ilan edilen rezerv alanlarda tam bir belirsizlik var. Rezerv alanlardaki az ve orta hasarlı binalar ne olacak? Az ve orta hasarlı binalarda güçlendirme çalışmalarını başlatan, bu iş için 1,5-2 milyon lira para harcayan insanlarımızın durumu ne olacak? Güçlendirme çalışması neredeyse bitmiş, bir tek dış boyası kalmış insanımız ‘Ne yapacağım?’ diyor. ‘Bu binaları yıkmayacağız’ diyecek misiniz ya da yıkım kararı aldınız ‘Vatandaşın güçlendirme çalışmaları için harcadığı parayı ödeyeceğiz’ diye bir açıklama yapacak mısınız? Bu soru işaretlerini neden ortadan kaldırmıyorsunuz? İnsanları soru işaretleri içinde, evsiz, uykusuz, tedirgin bir şekilde yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bakanlıktan acilen net cevaplar bekliyoruz.”
@mguzelmansurchp

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem