HATAY EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE İLK BYPASS GERÇEKLEŞTİ

HATAY EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE İLK BYPASS GERÇEKLEŞTİ

ABONE OL
30 Mayıs 2024 11:28
HATAY EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE İLK BYPASS GERÇEKLEŞTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Şubat depreminden sonra temel sağlık hizmetleri yanı sıra acil cerrahi operasyonlarda aksaklık ve sorunlar yaşayan Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde il bypass ameliyatı gerçekleşti.

Başhekim Dr. Sıtkı Sönmez by-pass ameliyatı başarılı geçen hastayı yoğun bakımda ziyaret edip, operasyonu gerçekleştiren doktorları makamında kabul ederek başarı ve emeklerinden dolayı teşekkür etti. Göğüs ağrısıyla Kardiyoloji Bölümüne başvuran hastaya, anjiyo sonrası kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi uzmanlarından oluşan konseyde cerrahi karar verildi. Cerrahi ve Yoğun Bakım ekibinde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Sarğın, KVC Uzm. Dr. Mahmut Kış, KVC Uzm. Dr. İlker Dal, KVC Uzm. Dr. Batuhan Yazıcı, Anestezi Uzmanı Dr. Bestami Barış Çelik, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yeliz Sökmen, Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Tülay Gürbüz, Kardio Vasküler Yoğun Bakım Sorumlusu Mehmet Yetim, Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Ayşe Karakoç Çetin ve yardımcı sağlık ekibi ile yapılan by-pass ameliyatı başarılı bi şekilde Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.