Hatay Haber Gündem

HATAY HALKI BAŞKANININ YANINDA

HATAY HALKI BAŞKANININ YANINDA
02 Nisan 2024 - 0:43

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hakan Tiryaki, Hatay’da halkın iradesine sahip çıkmak adına tüm Hataylı vatandaşları adliye önüne çağırdı.

CHP Hatay İl Teşkilatı, HBB seçimlerinde tespit ettikleri önemli somut delilleri sunmak için yarın saat 10.00’da Hatay adliyesine gideceklerini açıkladı. Hatay halkının başkanına sahip çıkması için yarın sabah binlerce Hataylı vatandaşın adliye önünde toplanacağı öğrenilirken, çok küçük bir fark bulunan seçim ile ilgili deliller de adli makamlara teslim edilecek.

TİRYAKİ’NİN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU

İl Başkanı Hakan Tiryaki’nin açıklamasının ardından CHP Genel Merkezi de Hatay Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları için harekete geçti. İl Başkanı Hakan Tiryaki’nin çağrısına CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Ekrem İmamoğlu’nun, Mansur Yavaş’ın başta olmak üzere büyükşehiri kazanan tüm belediye başkanlarının, hukukçu milletvekillerin başta olmak üzere tüm parti organlarının tıpkı İstanbul seçimlerinde halk iradesini masa başında yok etmek isteyenlere karşı HBB’de aynı şekilde küçük bir farkla son anda çevrilmesinin takipçisi olacakları ifade ediliyor.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem