Hatay Haber Gündem

HATAY ŞEHİDİNİ SONSUZLUĞA UĞURLADI

Osmaniye’de şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Bozkurt’un cenazesi, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde toprağa verildi.

HATAY ŞEHİDİNİ SONSUZLUĞA UĞURLADI
21 Eylül 2023 - 17:02

Osmaniye’de şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Bozkurt’un cenazesi, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde toprağa verildi.

Osmaniye’de uyuşturucu baskını yapılan evdeki şüphelinin ekiplere tabancayla ateş etmesi sonucu şehit olan astsubayın cenaze törenine acı ve gözyaşı hakimdi. Jandarma Astsubay Hasan Bozkurt, dün uyuşturucu baskınında uğradığı alçak saldırıda şehit düştü. Şehit Bozkurt’un Türk bayrağına sarılı naaşı, İl Jandarma Komutanlığı Alay İçtima Alanı’nda düzenlenen törenin ardından Dörtyol’a getirildi. Yeşilköy Mahallesi’ndeki baba evinde helallik alınması sonrasında cenaze, törenin yapılacağı Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek Kum Yığını Mezarlığı’na götürüldü. Buradaki törene şehidin ailesi ve yakınları ile İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

ŞEHİDİN NAAŞI DUALARLA DEFNEDİLDİ

Şehidin annesi Fatma, babası Remzi, eşi Meltem Bozkurt ve kardeşleri törende gözyaşı döktü. Öğle namazı sonrası Hatay Müftüsü Mevlüt Topçu’nun kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Bozkurt’un naaşı, aynı mezarlıkta defnedildi.

NE OLMUŞTU?

Fakıuşağı Mahallesi 45012 Sokak’taki bir apartman dairesinde dün, uyuşturucu bulunduğu ihbarı üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri adrese baskın yapmıştı. Arama için daireye giren ekiplere evdeki şüpheli A.D. tarafından tabancayla ateş açılmış, yaralanan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Bozkurt, Jandarma Teğmen Şule Erdoğdu ve Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Baysal, Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Hasan Bozkurt, doktorların müdahalesine rağmen şehit olmuştu.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem