HATAY’IMIZ RANT KAPISI DEĞİL KADİM BİR ŞEHİRDİR

HATAY’IMIZ RANT KAPISI DEĞİL KADİM BİR ŞEHİRDİR

ABONE OL
10 Ekim 2023 12:00
HATAY’IMIZ RANT KAPISI DEĞİL KADİM BİR ŞEHİRDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası en ağır hasarı alan Hatay ilimizde yıkımlar ve molozların kaldırılması çalışmaları devam ediyor.

Başta Sayın Valimiz Mustafa Masatlı ve ilgili tüm birimler olmak üzere Hatay’ın ayağa kalkması ve şehrin bir an öncesi inşası için canla başla çalışıyor.

Acaba yıkım firmaları ya da bu yıkım firmalarını denetleyen firmalarda Hatay’ın ayağa kalkması için canla başla çalışıyorlar mı? İşini hakkıyla yapan özveriyle çalışan firmalar tabi ki Hatay’da mevcut.

Yıkım firmalarını denetleyen ve güvenliğini sağlayan Smart ofise yönelik eleştiriler son zamanlarda vatandaşın gündeminde olmaya devam ediyor. Kamuoyundan gelen yorumlar akıllara bir nebze de olsa soru işareti bırakıyor.

KAMUOYUNDAN SMART OFİS FİRMASINA YÖNELİK SORULAR

Smart ofis firması yıkım işlerini ve bölgeleri istediği firmaya ve müteahhitlere kafalarına göre mi dağıtıyor?

Ağırlıklı dışarıdan gelen firmalara mı öncelik tanıyor? Depremde her şeyini kaybetmiş ayakta durmaya çalışan yerel firmalara neden ağırlık verilmiyor?

İhaleyi tekrar Smart ofis firması mı alacak yoksa şeffaf bir şekilde rekabet kaliteyi artırır misali devletimizin hazinesinden daha fazla para çıkmadan orta maliyetlerle işini hakkıyla yapmak isteyen firmalar mı alacak?

Hatay’da yıkım firmalarını denetlediği konuşulan Smart ofisin yetkililerinin de Hatay Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü İmar ve proje Bölümü’nde çalıştığı ve iş takibi yaptığı doğrumu? Ofis yetkililerinin birinci derece yakınlarında müteahhitlik yapan var mı?

Tüm bu soruların yanı sıra en kilit noktada ise vatandaşlar kamuoyu adına sorulan bu soruların yanıtlanmasını istiyor.

“HATAY’IN ÖZ EVLATLARINA SAHİP ÇIKALIM”

Hatay’ın yöneticilerine seslenen duyarlı vatandaşlar, kentte enkaz kaldırma işlemlerinin bir an önce tamamlanması için Hataylı firmalara ağırlık verilmesini ve deyim yerindeyse Hatay’ın öz evlatlarına sahip çıkılmasını istediklerini belirttiler.

VATANDAŞLAR; “KADİM ŞEHRİMİZ ASLA RANT KAPISI DEĞİLDİR” DİYE SESLENDİLER

Smart ofis (Güvenlik) firmasına yönelik aklımızda kalan soru işaretlerinin giderilmesi, Hatay’ımızın bir an önce ayağa kalkması için firmaların da taşın altına elini koymasını isteyen vatandaşlar, “Bu acılı günümüzde Hatay rant kapısı değil acilen ayağa kalkması gereken kadim bir şehirdir” ifadelerini kullandılar.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.