Hatay Haber Gündem

HATSU VEREMEDİĞİ HİZMETE FATURA KESECEK

Hasarsız ve az hasarlı evlere su veremeyen HATSU yönetimi, 1 Haziran itibariyle aynı evlere fatura kesmeye gidileceğini açıkladı.

HATSU VEREMEDİĞİ HİZMETE FATURA KESECEK
01 Haziran 2023 - 0:23

Hasarsız ve az hasarlı evlere su veremeyen HATSU yönetimi, 1 Haziran itibariyle aynı evlere fatura kesmeye gidileceğini açıkladı.

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), deprem sonrası aylardır mağduriyet yaşayan depremzedelere, 1 Haziran itibariyle fatura kesimi yapılacağını duyurdu. Haftalardır az hasarlı yada hasarsız evlerine geçen çok sayıda vatandaş, akmayan şebeke suları nedeniyle mağduriyet yaşarken, HATSU su iletimini sağlamak yerine fatura kesme derdine düştü.

VATANDAŞI DÜŞÜNEN(!) HATSU BORCU TAKSİTLENDİRECEK

Durumu Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için kanuni bir zorunluluk olarak nitelendiren HATSU, “06 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız Kahramanmaraş deprem merkezli deprem felaketi nedeniyle, bölgemiz yaşadığımız mağduriyetten dolayı abonelerimize yönelik su tüketimleri tahakkukları İdaremizce yapılmamıştır. Kanun gereklerini uygulamak ve Hatay’ımızı ayağa kaldırma noktasında hizmet gücümüzü daha arttırmak amacıyla 01 Haziran 2023 tarihi itibarıyla az hasarlı ve hasarsız binalarda su tüketimlerine yönelik endeks okumaları gerçekleştirilecektir. Tahakkuk edilen ücretlerde vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlamak açısından dört eşit taksit yapılarak abonelerimize fatura edilecektir” duyurusunda bulundu.

VATANDAŞLAR HATSU’YA ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

Aylardır susuzluktan adeta kokan kente hizmet üretemeyen HATSU’nun veremediği hizmetin faturasını keseceğini açıklaması vatandaşlar tarafından eleştiriye neden oldu.

Hasarsız ve az hasarlı evlerinde kalmaya başlayan, ancak su tüketimi için uzun zamandan beri başvuru yapmalarına rağmen henüz başvurulara cevap dahi alamayan vatandaşlar, HATSU’nun son uygulaması ile adeta Deli Dumrul’luğa soyunduğunu, depremden dolayı zaten zor durumda olan vatandaşları daha da zor duruma sokacak bu uygulamanın bir an önce sona erdirilmesini, eğer HBB yönetimince sona erdirilmezse devreye Hatay Valiliği ve Cumhurbaşkanlığı’nın girerek vatandaşların mağduriyetine son verilmesini istediler.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem