Hatay Haber Gündem

HBB 40 DEPREMZEDEYE İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAK

HBB 40 DEPREMZEDEYE İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAK
01 Mayıs 2023 - 11:33

Hatay Büyükşehir Belediyesi,  Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ve SGDD-ASAM iş birliğiyle bazı depremzedelerin iş hayatına geri dönmesi için önemli bir projeye imza attı.

Proje ile hem büyükşehir ve ilçe belediyelerin deprem bölgesinde iş gücü ihtiyacı ve özel sektörün iş talepleri karşılanacak hem de deprem sebebiyle işsiz kalmış depremzedelerin iş gücü piyasasına erişimi sağlanmış olacak. Ayrıca proje ile depremzedelerin, hizmet, imalat, tarım, bilişim gibi sektörlerdeki tecrübelerinin devamı için imkân sağlanacak. Özellikle mobil belediye mutfaklarında oluşturulacak istihdam ile sıcak yemek teminin sürdürülebilmesi, psikososyal destek etkinlikleri ile proje yararlanıcılarının iyilik hallerinin arttırılması da projenin bileşenleri arasında yer alıyor.

İMZA TÖRENİ 2 MAYIS SALI GÜNÜ

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çadırlarda çalışacak personel için imza töreni 2 Mayıs Salı günü 14.30’da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla Antakya EXPO’da gerçekleşecek. Törene proje kapsamında istihdam edilecek 40 depremzede de katılacak.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem