HBB “Numarataj ücretine son” dedi

HBB “Numarataj ücretine son” dedi

ABONE OL
9 Haziran 2023 10:04
HBB “Numarataj ücretine son” dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, adres tespit işlemlerinden tahsil edilen 53,10 TL’lik ücretin kaldırılması kararını aldı.

HBB, kararın deprem sonrası vatandaşların yoğun olarak sıkıntı yaşadığı adres tespiti belgesinin oluşturulmasında işlemleri hızlandırmak ve ekonomik sıkıntılar içerisinde zor günler geçiren vatandaşları rahatlatabilmek adına alındığını açıkladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı, Antakya EXPO alanında bulunan Afet Koordinasyon çadırında gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Adnan Özkaya başkanlığında toplanan mecliste gündeme alınan 59 madde ve gündem dışı 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

KARAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

Gündem kapsamında oylamaya alınan adres tespit belgelerinin oluşturulmasında tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin zaman kaybına neden olduğu, bu nedenle vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla ofiste mevcut kayıt verme işlemi harcı olan 53,10 TL’lik ücretin gelir tarifesinden çıkarılmasına oybirliği ile karar verildi.

Toplantıda Serinyol ile Arsuz ilçesi arasında yapılması planlanan yolun AKP grubunun oylarıyla tekrar incelenmek üzere Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na gönderilmesine de karar verildi. Meclisin gelecek ayki toplantısı 13 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.