HBB VE OTURDUĞUNYERDENAL’IN E-TİCARET MERKEZİ AÇILDI

HBB VE OTURDUĞUNYERDENAL’IN E-TİCARET MERKEZİ AÇILDI

ABONE OL
30 Ocak 2024 20:20
HBB VE OTURDUĞUNYERDENAL’IN E-TİCARET MERKEZİ AÇILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Oturduğunyerdenal E-ticaret Platformları AŞ işbirliği ile Hatay’da esnaf ve üreticilerin ürünlerini satabilmesi amacıyla e-ticaret merkezinin açılışı gerçekleşti.

YÜKSEK: SIFIR KOMİSYON İLE ÜRÜNLERİNİZİ SATABİLECEKSİNİZ

Oturduğunyerdenal CEO’Su Sercan Yüksek, “ Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hataylı üreticilere sunacağımız avantajlar ve satışlar için önemli bir projeye imza attık. Mağaza başvuruları yapılmasının ardından ekip arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yapmalarının ardından ürünlerinizi ekleyerek satışlarınızı yapabileceksiniz. En büyük avantajınız 0 komisyon ile ürünlerinizi satıyor olacağınız. Yani yapmış olduğunuz satışlardan komisyon bedeli kesilmeyecek. Satış yapan üreticilere avantajlı ödemeler ve destekler verilecek. Hatay bölgesinden anlaşma sağlanan kargo firmaları ile de ürünlerinizi firmaya teslim etmeniz yeterli olacak. İkinci el veya kullanmadığınız ürünlerini de satışa sunabileceksiniz. Tüm ürünlerde özel kampanya taleplerimiz de olacak. Kırıkhan, İskenderun ve Antakya’da lojistik destek için bürolarımız olacak. Engelli, kadın girişimci ve kooperatiflerinden de sıfır komisyon alınacak” dedi.

ÇELİK: HATAY’IN AYAĞA KALKMASINDA LÜTFÜ SAVAŞ’IN VARLIĞI BÜYÜK DEĞER KATACAKTIR

TISİAD Türkiye Genel Başkanı Mehmet Salih Çelik de yaptığı konuşmada, “Bu zor zamanlarda bir araya gelmemiz ne kadar güçlü bir toplum olduğumuzun göstergesi. Birlikte omuz omuza vererek bu zor zamanlar aşacağımıza inanıyorum. Hepimizin ortak gayesi bu güzel coğrafyanın daha da güçlenmesi ve bir an önce toparlanmasıdır. İhracat potansiyelini artırmak amacıyla yapılan projeler Hatay için çok önemli. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay’a ilk günden bu yana her zaman sahip çıkan bir insan. Şehrin halkının emin olduğu, meydanı terk etmediğine dair güven verdi. Hatay’ın ayağa kalkmasında Lütfü Savaş’ın varlığı büyük değer katacaktır” açıklamalarında bulundu. Çelik, Hatay’ depremden bu yana terk etmeyerek sahalarda olan ve proje için çok önemli çalışmalar gerçekleştiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a plaket verdi.

SAVAŞ: HALKIMIZIN YENİDEN HAYATA TUTUNABİLMESİ İÇİN ÇOK ÇALIŞTIK      

Hataylı üreticiler için geliştirilen projenin ekonomilerine çok ciddi katkılar sağlayacağını söyleyen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “6 Şubat’tan önce gelirlerimiz artıyordu. Ama 6 Şubat tarihinden sonra sil baştan başladık ve insanlarımız çok acı çekti. Burayı terk etmediler ve biz de burada kalarak müthiş mücadele verdik. Halkımızın yeniden hayata tutunabilmesi ve ekonomik değer elde edebilmesi için çok çalıştık. Bu proje için de yaklaşık bir yıldır çalışıyorduk. Bu iş kimseden rica ettiğimiz bir iş değil, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak ortak olduğumuz bir proje. Hataylıların üretimine destek vermek ve avantajlı ürünleri satışa sunmak için çok önemli bir organizasyon. Çok ince eleyerek ve sık dokuyarak çalıştığımız bir proje. İlk yıl herkes sıfır komisyon ile satış yapacak. Ayrıca kırsal kalkınma konusunda da 45 bin aileye ulaştık. Dubai ve Almanya ile ihracatımız başlamıştı depremden önce. Engelli, kadın ve kooperatifler de sıfır komisyon ile satışlarını yapabilecekler. Herkes aynı yarışa başlayacak ve satışlarını yapabilecek. Hataylı üreticilerimizin ekonomisine katkı sunmak için gerçekleştirilen proje hepimize hayırlı olsun ” diye konuştu.

Savaş, ilk olarak EXPO alanında büro açıldığını Şubat ayında Kırıkhan, Mart ayında ise İskenderun’da büroların aktif hale getirileceğini söyledi. Açılışın sonunda Başkan Savaş, e-ticaret ile satış yapacak vatandaşlara sertifikalarını verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.