Hatay Haber Gündem

HBB VE TOROS ROTARY KULÜBÜ’NDEN HATAY’A MOBİL MUTFAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Toros Rotary Kulübü işbirliği ile Antakya EXPO alanında hizmet verecek olan mobil mutfağın açılış töreni gerçekleşti.

HBB VE TOROS ROTARY KULÜBÜ’NDEN HATAY’A MOBİL MUTFAK
31 Ağustos 2023 - 15:59

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Toros Rotary Kulübü işbirliği ile Antakya EXPO alanında hizmet verecek olan mobil mutfağın açılış töreni gerçekleşti.

6 Şubat Depremi’nin ardından Hatay’a birçok yardımlarda bulunarak HBB ile işbirliği yapan Toros Rotary Kulübünün hizmet vereceği mobil mutfak tırı günde binlerce kişiye yemek imkanı sunacak.

“ ROTARY AİLESİ DEPREMİN İLK GÜNLERİNDEN İTİBAREN BİZLERE HEP DESTEK VERDİ”

Depremin ardından kulübün Hatay’a yapmış olduğu desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Savaş, “ 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu anlamlı günde bu güzel hediye Hatay’ımıza hayırlı olsun. Rotary ailesi depremin ilk günlerinden itibaren bizlere hep destek verdi. Kırsalda girdi masrafları çok fazla olduğu için zor durumda olan ihtiyaç sahiplerine bizler destek verirken onlar da bizlere destek verdi. Inşallah, bundan sonraki süreçlerde de desteklerine devam ederler. Mobil mutfağımız ile günde binlerce vatandaşımıza yemek verilecek. Herkesin emeğine sağlık.” dedi.

ATİLLA: MOBİL MUTFAĞIMIZI HATAY’A GETİRMİŞ OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Açılış konuşmasını yapan Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Mehmet Atilla, “ Rotary ile Hayal Edelim teması ışığında bu yola çıkarken böyle bir hayali gerçekleştireceğimiz aklımızın ucundan geçmezdi. 6 Şubat Depremi bizim için bir milat oldu. 6 ay gibi kısa sürede hayalimiz olan çok çalıştığımız mobil mutfağı Hatay’a getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Projemiz ile vatandaşlarımızın hayatlarına dokunacağımızı ve yaralarını bir nebze olsa birlikte saracağımıza inanıyorum.” dedi.

KIRATLI: SİZLERİN YARALARINA MERHEM OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Depremin ilk zamanlarından itibaren Hatay için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Toros Rotary Kulübü Dönem Başkanı Onur Kıratlı, “6 Şubat’a kabusla uyandık. Zor bir süreçten geçmekteyiz. Rotary ailesi olarak depremden etkilenen illerimiz için çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bugün de sizlerin yaralarına merhem olmak için buradayız. İyiliği yaymaya vesile olduğunuz için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

ÖZTÜRK: HATAY İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPIYORUZ

Hatay’ın çok özel bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Guvernörü Emre Öztürk, “Depremden etkilenen her ile hizmet götürmeye çalıştık. Hatay için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Burada konteyner kent ve çadır kentler kurduk. Kırsal kalkınma içinde birçok çalışmamız oldu. Rotary Kulübümüze koşulsuz güvenen kuruluşlarımıza teşekkür ederiz. İlerleyen zamanda burada çocuk oyun merkezi kurmayı da planlıyoruz. Lütfü Başkanımız da her zaman bizlere destek olarak yolumuzu açtı kendisine çok teşekkür ederim.” açıklamalarında bulundu.

KAYNAR: HATAY İÇİN YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Guvernörü Teoman Kaynar da takım ruhu ile hareket ettiklerini belirterek önemli projeye imza attıklarını ve mobil mutfak ile vatandaşların artık hijyenik ortamlarda kaliteli yemekler yeme imkânına sahip olacaklarını da ifade ederek Hatay için yardımlarının devam edeceğini vurguladı.

Programın sonunda katılımcılara Hatay’a özgü yemek ikramında bulunulurken HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Toros Rotary Kulübü temsilcileri ile birlikte mobil mutfağın açılış kurdelesi kesildi.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem