HDD HATAY’DA 3 TIR İÇME SUYU DAĞITTI

HDD HATAY’DA 3 TIR İÇME SUYU DAĞITTI

ABONE OL
2 Eylül 2023 14:03
HDD HATAY’DA 3 TIR İÇME SUYU DAĞITTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Dayanışma Derneği (HDD) şu ana kadar afetzede öğrencilere burs, afetzede ailelere maddi yardımlar, bölgeye hijyen setleri ve içme suyu yardımları gerçekleştirdi.

Dernek Ağustos ayı sonunda Hatay’ın Defne, Antakya ve Samandağ ilçelerine 3 tır içme suyu dağıtımı gerçekleştirdi. Hatay Dayanışma Derneği Başkanı Fahir Semir Abacı İstanbul’dan gelerek dağıtımların sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağladı. Bölgede bulunan vatandaşlar deprem sonrası birçok sorun yaşadıklarını şu an için öncelikli sorunlarının içme suyu temini olduğunu ifade ederek Hatay Dayanışma Derneğine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

ABACI: KALBİMİZ VE AKLIMIZ HATAY’DA

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bölgeye sık sık ziyaretler yapan Hatay Dayanışma Derneği Başkanı Fahir Semir Abacı “İstanbul’da faaliyet gösteren derneğimizin yönetim kurulu ve üyelerinin tamamı ile depremin yaralarının acilen sarılması ve ilimizin eski ihtişamına kavuşması için çalışıyoruz. Gerek Hatay’a olan ziyaretlerimizde gerekse derneğimize ulaşan hemşerilerimizin taleplerinde öncelikli sorunun içme suyu olduğunu tespit ettik. Derneğimize en çok talep Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerinden geldi. Bizde bu ilçelerde dağıtım için belirli noktalar belirleyerek muhtarlarımız aracılığı ile hemşerilerimize duyurusunu yaptık ve dağıtımlarımızı gerçekleştirdik. Hatay’ın toparlanması tamamlanana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kalbimiz ve aklımız Hatay’da” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.