IRAK’IN KUZEYİNDEKİ GÜVENLİK KİLİDİ KAPATILIYOR

IRAK’IN KUZEYİNDEKİ GÜVENLİK KİLİDİ KAPATILIYOR

ABONE OL
28 Haziran 2024 16:31
IRAK’IN KUZEYİNDEKİ GÜVENLİK KİLİDİ KAPATILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Savunma Bakanlığının tüm birlik ve kurumları ülkemizin savunma ve güvenliği için var gücüyle çalışmaya, kendisine tevdi edilen tüm görevleri azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam ediyor.

Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk “Irak’ın kuzeyindeki güvenlik kilidini tamamen kapatıyoruz” dedi. Tehditleri sınırlarımızın ötesinden başlamak üzere bertaraf etmeyi öngören terörle mücadelemiz, kesintisiz bir şekilde sürmektedir diyen Tuğamiral Zeki Aktürk, yaptığı açıklamada “Başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye’nin kuzeyi dâhil; son iki haftada 89 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Böylece, 1 Ocak 2024’ten bugüne kadar etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 1.270 olmuştur. Ayrıca, kararlı operasyonlarımız sonucu Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 PKK’lı terörist daha Habur’daki Hudut Karakolumuza teslim olmuştur. Pençe-Kilit Harekâtı ile bugüne kadar elde ettiğimiz alan hâkimiyetini sahanın gerekliliğine uygun, alışılmadık ve öngörülemez operasyonlarla geliştiriyor; terör örgütünün eylem ve hareket kapasitesinin sıfırlanması için gözümüzün değmediği, ayağımızın basmadığı yer bırakmayacak şekilde faaliyetlerimize devam ediyor; Irak’ın kuzeyindeki güvenlik kilidini tamamen kapatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.