Hatay Haber Gündem

İSKENDERUN’DA 3. SOSYAL TESİS HİZMETE AÇILDI

İSKENDERUN’DA 3. SOSYAL TESİS HİZMETE AÇILDI
08 Kasım 2023 - 10:23

İskenderun Belediyesi 3. Nolu sosyal tesis yapılan onarımlar ve tadilatın ardından düzenlenen törenle yeniden vatandaşların hizmetine girdi.

Yüzyılın felaketi depremlerde zarar gören ve yeniden onarım çalışmaları tamamlanan tesisin açılış kokteyline Hatay valisi Mustafa Masatlı İskenderun Kaymakamı Murat Sefa demiryürek, Ak parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Ak parti İl Başkanı Mehmet Öntürk, MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Önceki dönem Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Cumhur ittifakı ilçe başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve oda başkanları katıldı. Eskisinden daha güzel, daha konforlu bir hale getirilen tesisin açılışında konuşan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaşanan deprem sonrasında kentin toparlanmasının hızlıca ilerlediğini, onarımı ve tadilatı tamamlanan tesisi vatandaşların kullanımına açmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

ÖZEL: HAYAT DEVAM EDİYOR

AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de, yaşanan depremde insanların sevdiklerini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek “Ama hayat devam ediyor. Bu tesisi İskenderun’a kazandıran ve halkın kullanımına susan, Başkan Tosyalıya teşekkür ediyorum” dedi.

MASATLI: DÜŞTÜĞÜMÜZ GİBİ KALKMASINI DA BİLİRİZ

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ise Bölgenin yaşadıklarının büyük bir felaket olduğunun altını çizerek “Ama millet olarak düştüğümüz yerden kalkmasını iyi biliriz. Devletimiz ve milletimiz el ele daha iyi hale geleceğimize inancımız tam hizmete giren tesisin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İskenderun ilçe müftüsü Ramazan Avcı tarafından yapılan dua sonrasında tesis hizmete açıldı, protokol ve katılımcı vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem