İSKENDERUN’UN SORUNUNA “ÖZEL” ÇÖZÜM

İSKENDERUN’UN SORUNUNA “ÖZEL” ÇÖZÜM

ABONE OL
14 Temmuz 2023 19:01
İSKENDERUN’UN SORUNUNA “ÖZEL” ÇÖZÜM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Av. Abdülkadir Özel, İskenderun Sahilinde 6 Şubat depremi sonrasında oluşan çöküntü sorununa çözüm getirdi.

Bir süredir sorun ile ilgili istişarelerde bulunan Milletvekili Özel, İskenderun’da ve Hatay’da son vatandaş evine yerleşene kadar çalışmalara dur durak demeden devam edeceklerini kaydetti. Milletvekili Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Depremde İskenderun sahili boyunca yaşanan çöküntü sebebiyle meydana gelen su taşkınlarını durdurmak için deniz tahkimatı çalışmalarına başladık. Yapılan projelerin tamamlanmasıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, Altyapı Genel Müdürlüğümüzce iş makinalarımız sahaya indirildi ve bugün itibariyle inşaata start verildi. Sayın Bakanımıza, Değerli Genel Müdürümüze ve özverili çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Balıkçı barınağı, sahil güvenlik hattı ve anıt alanı arkası başta olmak üzere sahil boyunca kıyıdan şehrin iç kısımlarına kadar gelen su baskınlarını böylece önlemiş olacağız. Depremden ötürü içme suyu, altyapı ve diğer tesislerde yaşanan sorunların tamamı çözülene kadar, son vatandaşımız evine yerleşene, son esnafımız işyerine kavuşana kadar sabır ve azimle durmak yok yola devam. Hangi kurumun sorumluluğunda olduğuna bakmadan, sorunlar üzerinden topu birbirine atmadan,  hemşerilerimizin her talebini talimat, her sorununun çözümünü ödev bilip çalışacağız. Sabırla ve zamanla şehrimizi yeniden ihya edip, birbirimize kenetlenip, yarınlarımızı el birliğiyle inşa edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.