Hatay Haber Gündem

Kızılay’ın yeni genel başkanı Fatma Meriç Yılmaz

Kerem Kınık’ın istifasının ardından Kızılay’a vekaleten başkanlık eden Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Kızılay’ın yeni genel başkanı oldu.

Kızılay’ın yeni genel başkanı Fatma Meriç Yılmaz
23 Mayıs 2023 - 9:23

Kerem Kınık’ın istifasının ardından Kızılay’a vekaleten başkanlık eden Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Kızılay’ın yeni genel başkanı oldu.

Deprem bölgelerine yardım etmek isteyen kuruluşlara Kızılay’ın çadırlarını parayla satan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Kerem Kınık’ın istifası sonrasında yeni Kızılay Başkanı’nın kim olacağı belli oldu. Kızılay’ın genel başkanlık görevine Genel Başkan Yardımcısı olan Fatma Meriç Yılmaz getirildi.

FATMA MERİÇ YILMAZ KİMDİR

Fatma Meriç Yılmaz, 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra başasistan olarak görev almıştır. Yılmaz, 2008 yılında doçentlik unvanını almıştır. Ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Fatma Meriç Yılmaz bu görevinin ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanmıştır. Görevi sırasında ise profesörlük unvanını almıştır.  Fatma Meriç Yılmaz, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapmıştır. Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.  Aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisidir. TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği yapmaktadır.  Fatma Meriç Yılmaz, 2015 yılından itibaren Kızılay’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem