Hatay Haber Gündem

KÜÇÜKLER: ANKETLERDE İLK SIRADAYIZ KAZANACAĞIZ

İYİ Parti Antakya Belediye Başkan Adayı Ferhat Küçükler, yaptırdıkları anketlerde ilk sırada olduklarını ve seçimi kazanacaklarını söyledi.

KÜÇÜKLER: ANKETLERDE İLK SIRADAYIZ KAZANACAĞIZ
21 Mart 2024 - 12:21

İYİ Parti Antakya Belediye Başkan Adayı Ferhat Küçükler, yaptırdıkları anketlerde ilk sırada olduklarını ve seçimi kazanacaklarını söyledi.

Yaptırdıkları özel anketlerde ilk sırada olduklarını aktaran Küçükler, halk ve ev toplantılarındaki tablonun Antakya’nın gelecekte yeniden ümitlenmesine sebep olduğunu söyledi. Küçükler, “Kandırmaktan bıkmış bir halkız biz, kimsenin elinde sihirli değnek yok. Yerle yeksan olmuş bir Antakya’mız var, bizim öncelikle bunun durum tespitini yapmamız lazım. Biz bu yola çıkarken, sadece Antakya Belediyesi olarak bu memleketi ayağa kaldırmayacağız, bununda bilincindeyiz. İlgili kurumlar, ilgili bakanlıklar, Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi olarak, senkronize olmuş bir şekilde bu memleketi ayağa kaldırmamız lazım. Seçim vaatlerinde bulunanlar, elinde sihirli değnek varmış gibi davrananlar var ama halk bunlara artık gülmüyor kahkaha atıyor. Bunu biz sahada da çok rahat görüyoruz.” dedi.

ARTIK BİLİME AYAK UYDURMAMIZ LAZIM

Antakya için akılcı bir planın ortaya çıkması gerektiğine ekleyen Küçükler, “Akılcı olmak lazım. Çok büyük bir deprem yaşadık ve bu deprem sonrasında hızlı bir şekilde, akılsızca, algoritmalara uymadan bir şehirleşmeye gittiğimiz zaman, yine aynı şekilde sıkıntılar yaşayacağız. Biz bilimin ışığında hareket eden bir milletiz, artık bilime ayak uydurmamız lazım. Deprem 14 ay olduğu için bir daha 100 yıl sonra olacak diye bir şey yok, şu anda da olabilir. Sonuçta bu doğal bir afet, doğal afetler her zaman oluyor, bundan kaçamayız ama önemli olan, akılcı ve bilimin ışığında doğru bir yapılaşmayla depreme dirençli bir kent oluşturmamız lazım. Artık 6 Şubat depremlerinde yaşadığımız acıları yaşamamamız lazım” şeklinde konuştu.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem