KUTLU: FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR İNSANLIK SUÇUDUR

KUTLU: FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR İNSANLIK SUÇUDUR

ABONE OL
20 Ekim 2023 10:21
KUTLU: FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR İNSANLIK SUÇUDUR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını lanetledi.

Başkan Kutlu saldırılarla ilgili, “Filistin’de yaşananlar büyük bir katliam ve insanlık dramıdır. On binlerce masum Filistinlinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı, insanlık dışı saldırıları lanetliyoruz” dedi.

Başkan Kutlu açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İsrail devleti, baskıcı faşist güvenlik devleti operasyonlarıyla sivillerin ve sivil hayatın katili olmaya devam ediyor.  İsrail’in son dönemde Filistin topraklarına yönelik gerçekleştirdiği hava saldırılarını büyük bir endişe ile takip ediyoruz. Sivil yerleşimlere yapılan bu saldırılar barışa ve güvenliğe saygıyı ihlal etmektedir.  Son olarak İsrail, yüzlerce sivil Filistin halkını hedef alıp Hastanelere bombalı saldırı yaparak insanlık ve savaş suçu işlemiştir. Sivillerin ve çocukların bulunduğu bir hastanenin bombalanması akıldan, vicdandan, insaniyetten uzak, soykırım ve katliam odaklı bir eylemdir.  İsrail, sivil halkı hedef alan alçakça yapılan saldırılara ve Filistin topraklarının işgaline derhal son vermelidir. Bir an önce tüm yetkili kurumların bu vahşete dur demesi ve bölgede barışı sağlamaya yönelik adımlar atması insanlık için büyük önem arz etmektedir.  Yapılan saldırıları lanetliyoruz.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.