LÜTFÜ SAVAŞ NET KONUŞTU: “ADAYIM. SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

LÜTFÜ SAVAŞ NET KONUŞTU: “ADAYIM. SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

ABONE OL
8 Şubat 2024 11:29
LÜTFÜ SAVAŞ NET KONUŞTU: “ADAYIM. SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, adaylığının çekileceği iddialarını; “Ben adayım. Seçimi kazanacağız” şeklinde cevapladı.

6 Şubat anma programında kendisine gösterilen tepkilerin ardından basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Savaş, provokasyon olduğu bilgisini aldığı olaylarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da tepkiler olduğunu, ancak alanda hiçbir güvenlik önlemi olmamasının riskli olduğunu kaydetti. Başkan Savaş, adaylığı ile ilgili son olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşme gerçekleştirdiğini kaydeden Savaş, net şekilde aday olduğunu be seçimi kazanacaklarını söyledi.

“VOLKAN GELİNCE GÖKHAN DEĞİŞTİ!”

Hatay Büyükşehir Belediye ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Gökhan Zan’ın kendisine karşı olan tutumunu teknik direktörlüğe getirilmemesi olarak yorumladı. Savaş, yaptığı açıklamada, “Kışkırtmaların baş sorumlusu Gökhan Zan. O futbolu bıraktığında ben ona kucak açtım. Onu maaşlı elemanım gibi futbol takımımda çalıştırdım. Onun şahitliğini biz yaptık. Bizim aramızda hiçbir kırgınlık yoktu. Ne olduysa Volkan hocanın Hatay’a gelmesiyle oldu. Biz daha iyi teknik direktör görmek istedik” dedi.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

6 Şubat yıldönümü anma törenlerinde yaşadıklarımız sadece provakasyon mu? Elbette değil.

Siyasileri protesto edenlerin hepsi mi provakatör? Kesinlikle hayır!

Hataylılar haklı olarak çok kızgın ve öfkeli, canları çok yandı. Herkesi protesto etmek haklarıdır.

Ancak Belediye Başkanı olarak bazı provokasyonların beklendiğini biliyordum. Bazı gruplar hazırlık yapıyor diye uyarıldım.

Ben her zaman toplum içinde olan bir insanım.

Sayın Genel Başkanım Özgür Özel ve iBB Başkanımız ile toplumun içinden anıta yürüdük. Hiçbir sorun yoktu ama maalesef orada provokasyonla karşılaştık.

Siz muhalefet partisi liderini, Büyükşehir Belediye Başkanını protesto ettirmek isteyebilirsiniz, durdurmayabilirsiniz ama Sağlık Bakanı gelmiş, orada her şey olabilirdi.

Din adamlarımız konuşurken üstlerine su şişeleri, çakmaklar atıldı. İçimize kadar girip slogan atan insanlar vardı.

Müftü’nün hemen yan tarafında bir kişi çıkıp sağlık bakanına sataştı.

Halkımız için herkes için daha ciddi güvenlik tedbiri alınmalıydı.

Hatay halkının karşı karşıya olduğu temel problemlerin ve ihtiyaçların göz ardı edilmesine neden olan bunların, bu linç kampanyasının sebebini hepimiz biliyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.