Hatay Haber Gündem

MERAL AKŞENER HATAY TEŞKİLATI İLE BULUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş’ta aralarında Hatay’ın da olduğu deprem illerinin teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

MERAL AKŞENER HATAY TEŞKİLATI İLE BULUŞTU
13 Ekim 2023 - 21:00

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş’ta aralarında Hatay’ın da olduğu deprem illerinin teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Akşener Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Teşkilat Buluşması programında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının eski MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu olduğunu açıkladı. Akşener, programının devamında; partinin Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş il yöneticileri ile bir araya geldi. “Biz bu partiyi herhangi bir siyasi organizasyona, herhangi bir siyasi partiye yancılık yapmak için kurmadık” diyen Akşener, “Allah’ın izniyle 2028 seçimlerinde bu ülkeyi yönetecek parti olacağız.” şeklinde konuştu. Akşener, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mesut Dedeoğlu’un adaylığını ilan etti. Akşener, Babacan’ın “Biz bir şey talep etmedik kendimiz seçime girecektik” sözlerine, “Onlar bunu kendileri talep etti. İttifak talebi kendilerinden geldi” diyerek yanıt verdi. Partisi hakkında bilgi veren Akşener, şu değerlendirmede bulundu: “Biz projeci bir partiyiz. Aklı öne koyan, somut eylemler yapan ve uzun evrimli hayalleri olan, hayallerini hakikate çevirmek için çalışan, projeler üreten bir partiyiz. Proje deyince 50 bin tane hakaret giriyor işin içine, böyle bir şey yok. Partililerimize sorduk ve CHP’ye yerel seçimlerde işbirliği teklif ettik. Kendiniz teklif ettiğiniz zaman işbirliğini dolayısıyla amacınız kendinize bir şey olursa başka bir düzen çıkar. Ama amacınız o seçmeni ayağa kaldırıp Türkiye’yse eğer her türlü fedakarlığı yapar gerekirse çırak çıkarsınız.”

GELECEK SEÇİMDE ÜLKEYİ YÖNETECEK PARTİ OLACAĞIZ

Yerel seçimlerde CHP adaylarına sürekli destek verdiklerini, aynı davranışı kendi adayları için görmediklerini anlatan Akşener, şunları söyledi: “Gelelim ittifak dediğimiz şeyin kurallarına, ittifak dediğiniz iş birliği, kurallar manzumesidir. O kurallar manzumesinde birbirinize karşı açık ve dürüst olacaksınız. Bu açık ve dürüstlüğü arkadaşlarınız da bilecek, gizli bir iş asla yapmayacaksınız. Çünkü sokakta sorulan sorulara cevap vermek zorunda olan, kahveye giren kardeşinizdir, köye giden arkadaşınızdır, STK’leri ziyaret eden partililerinizdir ve evlere giren kardeşlerinizdir. Onları mahcup edecek, zora düşürecek bir iş yapmayacaksınız. Yapmışsanız, gizlemeyeceksiniz, sorumluluğu üstleneceksiniz. Ondan sonra da saç saça, baş başa kavgalı bir görüntü vermeyeceksiniz. Bu saç saça, baş başa görüntü mevzusunu çok güzel bıraktılar bizim üstümüze. Bence sakıncası yok ama Türkiye’ye, gördük ki biz bu ittifak sistemlerinin hiçbir faydası yok. Seçmene de hiçbir faydası yok.”

Akşener, yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını göstereceklerini, gelecekteki seçimde ülkeyi yönetecek parti olacaklarını ifade etti.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem