Hatay Haber Gündem

Millet İttifakı İskenderun’dan seslendi

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala Millet ittifakının Hatay Milletvekili Adayları, halk toplantılarını sıklaştırdı.

Millet İttifakı İskenderun’dan seslendi
06 Mayıs 2023 - 12:47

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala Millet ittifakının Hatay Milletvekili Adayları, halk toplantılarını sıklaştırdı.

Millet ittifakının İskenderun Sarıseki Mahallesinde düzenlenen açık hava toplantısı vatandaşlardan ilgi gördü. İskenderun Sarıseki Mahallesinde partisinin ilçe örgütü tarafından düzenlenen açık hava toplantısına Ticaret ve Sanayi eski Bakanlarından Mehmet Dönen, Millet ittifakının İlçe Başkanları ve Milletvekili ve adayları katıldı. Sarısekili vatandaşların ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Adayı Servet Mullaoğlu, cumhur ittifakının bir kanadının seçimin ‘İşgalcilerle, işgale direnenler arasında’ olacağını, diğerinin de ‘Milli olanlarla gayri milli onalar’ arasında olacağını ifade ettiğine işaret ederek “Tam da bu yüzden bu hükümete biz bay bay demeliyiz” dedi.

ÇALIŞKAN: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

CHP Hatay Milletvekili Adayı, SP’li Necmettin Çalışkan ise 14 Mayıs seçimlerine birkaç gün kala yurdun dört bir yanında dalga dalga büyük bir heyecan oluştuğunu herkesin gördüğünü vurgulayarak “İnşallah birleşe birleşe kazanacağız. İnşallah Hatay, Türkiye hakkını alacak. Bugün gerçekten son dönemlerde hepimiz şahit oluyoruz ki, millete hakaret eden, ‘ezansız, bayraksız, vatansız, imansız’ diyenlerle hak hukuk adalet diyenler arasında bir seçim geçecek” diye konuştu.

KARA: BUGÜN BİR MİLATTIR

CHP Hatay Milletvekili Adayı Nermin Yıldırım Kara da, 14 Mayıs’ın tarihi bir gün olduğuna vurgu yaparak “Bu tarihin en önemli manası bizim için Cumhuriyeti’mizi Atatürk ve inkılaplarını misak-i milli sınırlarımızı gelecek kuşaklara taşımak, çocuklarımızın geleceği için bir teminat günü olarak kabul ediyor ve bugünü biz bir milat olarak görüyoruz. Bugün adalet hukukun üstünlüğü yargının bağımsızlığı egemen güçlerin bizim ülkemize bize kafa tutmalarını önlemek için bizim için bir milattır. Sizler çocuklarınızın geleceği, bizler, gençler için bu mücadeleyi vereceğiz. Kimse bizim milliyetçiliğimizi sorgulayamaz, dindarlıkla ilgilide İslamiyet’le ilgili kimse bize ders veremez. Eğer insanlar İslamiyet’le ilgili sorgulama yapması gerekiyorsa belge ve bilgiyi ortaya koymak gerekir. Cami avlusunda siyaset yapılmaz. Cami avlusunda siyaset yapanlar bu ülkenin kamu kaynaklarının 418 milyar doları hortumlamış insanlar. Siz önce kamunun kaynağını işçiye emekçiye emekliye vereceksiniz” şeklinde konuştu.

DÖNEN: OYUMUZU DİKKATLİ KULLANMALIYIZ

Ticaret ve Sanayi eski Bakanı Mehmet Dönen de, yaklaşılan bu seçimin bir illüzyon, yani algılar üzerine kurulduğunu savunarak “Bu seçimde özellikle yeni bir düzleme, yeni bir döneme giriyoruz. Türkiye ‘ya orta çağ karanlığında bir Ortadoğu ülkesi olacak, ya da çağdaş Avrupa ülkeleri seviyesinde’ olacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi medeniyetin en üst noktasında olacak. Biz geleceğimizde çağdaş bir ülke istiyorsak çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak iyi eğitim almasını istiyorsak iyi sağlık hizmeti almak istiyorsak iş sahibi olmak istiyorsak ona göre oy kullanmamız gerekiyor” dedi.

GÜZELMANSUR: 21 YILDA HATAY’A SADECE CEZAEVİ YAPTILAR

CHP Milletvekili ve adayı Mehmet Güzelmansur da, Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na 15 cumhurbaşkanı olacağının altını çizerek “Biz de söz veriyoruz Hatay’a her türlü desteği vereceğinin sözünü veriyoruz. Ne diyorlar her seçimde Amanos tünelini yapacağız; Her seçim malzeme kullandıkları Amanos Tüneline bir kazma dahi vurmadılar. Bunlar sadece halkı uyutmaya, halkın duygularını sömürmeye ve verdikleri sözleri yerine getirmemek için yemin etmişler. 21 yıllık iktidar Hatay’a sadece cezaevi yaptı, hastane yaptılar çöktü, havaalanı yaptılar kapattırıldı. Çünkü bunlar sadece rantı düşünürler” şeklinde konuştu.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem