Hatay Haber Gündem

REYHANLI’DA 100 ÇİFT DÜNYAEVİNE GİRDİ

Reyhanlı’da, 100 çift, Tayfur Sökmen Stadyumu’nda düzenlenen toplu nikah ve düğün töreniyle dünya evine girdi.

REYHANLI’DA 100 ÇİFT DÜNYAEVİNE GİRDİ
17 Eylül 2023 - 12:56

Reyhanlı’da, 100 çift, Tayfur Sökmen Stadyumu’nda düzenlenen toplu nikah ve düğün töreniyle dünya evine girdi.

Reyhanlı Belediyesi öncülüğünde Türkiye Diyanet Vakfı, Mehir Vakfı, Mehir Aile Derneği ile Hatay ve Konya Müftülüklerinin başlattığı ‘Hatay Toplu Düğün Projesi’ kapsamında ilçedeki Tayfur Sökmen Stadyumu’nda 100 çiftin katılımıyla toplu nikah ve düğün töreni düzenlendi. Törene, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Kahraman, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, il protokolü, çiftlerin aileleri ve birçok katıldı.

TEKİN: GENÇ ÇİFTLERE MUTLULUKLAR DİLİYORUM

Törende konuşan Mehir Aile Derneği Başkanı Aburrahman Tekin, asrın deprem felaketinin ardından her ilde düğün yapma niyetiyle çalışmalara başladıklarını belirterek, “İlkini de Hatay’da yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Genç çiftlere de mutluluklar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından temsilen seçilen iki çiftin nikahı protokol, üyelerinin şahitliği ile gerçekleştirildi. Zeybek ekibinin dans ettiği ve ilahi gruplarının konser verdiği törende genç çiftlere hediyeleri de verildi, havai fişekler atıldı.

VALİ MASATLI ÇİFTLERİN YANLARINDA OLDUKLARINI KAYDETTİ

Programda, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, iki ayrı çiftin sembolik nikahlarını kıyarken, çiftlerin şahitliğini ise Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Kahraman, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan yaptı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, genç çiftlerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Depremlerin ardından mutlu bir güne şahitlik ettiklerine vurgu yapan Masatlı, şu ifadeleri kullandı: “6 Şubat’taki depremlerde acılar yaşadık. Fakat bu da bir kader, insanın evlenmesi de bir kaderdir. Dolayısıyla o zaman hüznümüzü nasıl yaşadıysak şu anda 100 çiftimizin mutlu günlerine şahitlik etmek de bizi bir taraftan da mutlu etmektedir. Sizler güzel bir aile kurarak güzel nesillerin ortaya çıkmasına vesile olarak hem dinimizin yaşantısı hem de toplumumuzun devamı bakımından önemli bir rol üstleneceksiniz. Bizler de büyükleriniz olarak sizlere elimizden geldiğince destek olacağız ve aile toplumunun korunması için elimizden geleni yapacağız.”

HACIOĞLU: TÜM DESTEKÇİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Çiftlere bir ömür mutluluklar dileyen Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ise belediye olarak depremzede her vatandaşın yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Hepimizi derinden etkileyen depremin yaralarını sarma mücadelesi içerisindeyiz. Bu noktada bizlere destek veren, çağrılarımıza cevap veren Konya Mehir Vakfı Başkanımız Mustafa Özdemir ve ekibine, Mehir Aile Derneği ve ekibine, Konya İl Müftülüğüne, bu yapılan yardımlarda emeği geçen Konyalı vatandaşlarımıza ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Genç çiftler için bir süre dans şarkılarının çalındığı törende, daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem