SAMANDAĞ’DA MEMLEKET DÜŞMANLARI PARKLARA SALDIRDI

SAMANDAĞ’DA MEMLEKET DÜŞMANLARI PARKLARA SALDIRDI

ABONE OL
31 Ocak 2024 11:34
SAMANDAĞ’DA MEMLEKET DÜŞMANLARI PARKLARA SALDIRDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediyesi tarafından, ilçeye kazandırılan parklara kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verildi.

Kimliği belirsiz kişilerce Ahmet Yiğit Parkı’nda bulunan ışıklandırma direkleri kırılarak,  kullanılamaz hale getirildi. Daha önce de başka mahallelerde bulunan parklardaki ağaçlar kesilmiş çöp bidonları ve oturma alanlarına zarar verilmişti. Halkın parasıyla yapılan ve halkın ortak kullanım alanları olan parklara zarar verilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğunu belirten Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Halkımızın rahat bir şekilde oturmaları, çocuklarımızın oyunlar oynadıkları ve hatta afetlerde toplanma alanı olarak kullanılan parklarımıza maalesef kirli zihniyetli kişi veya kişilerce yine zarar verildiğini üzülerek görmekteyiz. Yaşadığımız büyük afetler, salgınlar bizlere dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini anlatsa da, bazı kendini bilmezlere ise insanlık adına hiç bir şey öğretemediğini görüyoruz. Maalesef bu sabah Ahmet Yiğit Parkı’nda temizlik çalışmalarımız esnasında bu kötü manzarayla karşılaştık. Halkımızın parasıyla yaptığımız bu parkları kullanılmaz hale getirerek kırıp dökenleri kınıyoruz. Birbirimize en çok sarılıp kenetlenmemiz gereken bu zamanda, bazı memleket düşmanlarının yaptığı bu saldırılar kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Yapılan bu çirkin saldırıya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu işin takipçisi olacak, faillerin yakalanması için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.