Hatay Haber Gündem

SAVAŞ: CUMHURBAŞKANININ SÖZLERİ HATAY’I VE TÜM TÜRKİYE’Yİ ÜZMÜŞTÜR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da kullandığı sözlerin Hataylıları çok üzdüğünü söyledi.

SAVAŞ: CUMHURBAŞKANININ SÖZLERİ HATAY’I VE TÜM TÜRKİYE’Yİ ÜZMÜŞTÜR
04 Şubat 2024 - 20:30

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da kullandığı sözlerin Hataylıları çok üzdüğünü söyledi.

HBB Başkanı Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Hatay’da dile getirdiği “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse dayanışma halinde olmazsa o şehre bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şimdi Hatay garip kaldı, Hatay mahzun kaldı” sözlerini eleştirdi.

İSTANBUL’DA, İZMİR’DE, ANKARA’DA DEPREM OLSA HATAY GİBİ Mİ OLACAK?

Hem manevi, hem milli değerlere karşın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının hem Hataylıları hem de tüm Türkiye’yi üzdüğünün altını çizen HBB Başkanı Savaş, “Bugün İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da deprem olsa, Hatay’da yaşananların aynısını mı yaşayacaklar” diye sordu.

HATAY HALKI HİÇBİR ZAMAN ŞANTAJA BOYUN EĞMEMİŞTİR BUNDAN SONRA DA EĞMEYECEK!

Savaş, Hatay Halkı’nın bunları hak etmediğine vurgu yaparak şöyle dedi: “Biz her türlü olumsuzluğa rağmen halk, adalet, eşitlik konusunda taviz vermeden, sözümüze sahip çıkarak bu şehri ebedi Türk Yurdu yapmaya devam edeceğiz. Hatay halkı hiçbir zaman mahzun ve garip değildir. Ve hiçbir zaman şantaja boyun eğmemiştir. Fransızların da tehditlerine boyun eğmedi. Ondan önce de tehditlere boyun eğmedi. Bundan sonra da eğmeyecektir. 31 Mart bu haykırışın, bu ayakta duruş, bu tekrar dirilişin simgesi olacaktır. 31 Mart’ta buluşmak üzere.” dedi.

Hepimiz bu ülkenin öz evlatlarıyız. Hepimiz bu ülkenin bekası için, gelişimi için ve ayakta kalması için tüm benliğiyle mücadele eden insanlarız. Siyasetin üstünde milli birliğimiz, manevi birlikteliğimiz ve aynı zamanda bu ülkenin daha ileriye gidecek adımları attığı girişimleri hepimiz için öncelikli konulardır.” Dedi.

DAHA BİRLEŞTİRİCİ AÇIKLAMALAR BEKLERDİK

Yaşanan bir depremde yaraların sonra da sarılabileceğine, maddi kayıpların telafi edilebileceğine ancak yitip giden canların bir daha geri getirilemeyeceğine işaret eden Başkan Savaş, Hatay’daki insanlar henüz acılarını yaşarken, depremin getirdiği sorunlarla boğuşurken, tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olduğunu düşündükleri Erdoğan’ın Hatay’da daha birleştirici, daha bütünleştirici ve herkese eşit bir yaklaşımla, herkesin hakkını dağıtıcı bir konuşma ve eylemler zincirini yapmasını beklediklerini ifade etti.

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem