SAVAŞ: HATAY BENİM DE ŞAHSİ MESELEMDİR

SAVAŞ: HATAY BENİM DE ŞAHSİ MESELEMDİR

ABONE OL
29 Mart 2024 21:52
SAVAŞ: HATAY BENİM DE ŞAHSİ MESELEMDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kentin şehri emini olarak tüm Hataylılara eşit mesafede olduğunu söyledi.

15 yıldır Antakya Belediye Başkanlığı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerinde kenti tüm renkleriyle kucakladığını belirten Başkan Savaş; “Binlerce yıllık medeniyet birikiminin buram buram koktuğu bir şehirde yaşıyoruz. Farklı dinlere, fikirlere mensup komşular bir arada yaşıyor. Ben de bu şehirde yaşayanların duygularına tercümen olmaya çalışıyorum. 593 mahallenin tamamına 15-20 defa gitmişliğim vardır. Buradaki vatandaşların beklentilerini, umutlarını, özlemlerini, hasretlerini biliyorum. Zengin, fakir, Kürt, Türk, Arap, Alevi, Hristiyan, Yahudi demeden tüm hemşehrilerimiz ile hemhal olmaya çalışıyoruz. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş mücadelesini tüm insanlarımızla verdi. Bir ulus devleti oluşturdu. Hatay da baktığınızda birçok renkten oluşmakta. Ama bu renklerin hepsi gökkuşağı gibi güzellik üretmekte. Biz de bu güzelliğe katkı sağlamak ve insanlarımızla birlikte geleceğe taşımak adına var olmaya çalışıyoruz. Birlik ve bütünlük içerisinde bugüne kadar geldik. Bu coğrafya çok nazik bir coğrafya. Biz bu şehrin emin insanı olarak herkese aynı mesafede, aynı eşitlikte yakın olmak zorundayız. O yakınlığı da herkese hissettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.