Hatay Haber Gündem

TBF heyeti Belen’de Basketköy’ü inceledi

Türk basketbolunun önemli isimleri, “Basketköy” Konteyner Yerleşkesi’nin sakinleri ile buluştu.

TBF heyeti Belen’de Basketköy’ü inceledi
04 Mayıs 2023 - 21:45

Türk basketbolunun önemli isimleri, “Basketköy” Konteyner Yerleşkesi’nin sakinleri ile buluştu.

Bu anlamlı ziyarette; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkan Vekili Ömer Onan, erkek ve kadın liglerinde mücadele eden takımların temsilcilerinin yanı sıra TBF yöneticileri ve eski milli basketbolcular Nilay Yiğit Kartaltepe, Şaziye İvegün Üner, Haluk Yıldırım, Muratcan Güler ve NBA’de forma giyen milli basketbolcu Alperen Şengün de yer aldı.

TÜRKOĞLU ÇOCUKLARA OYUNCAK DAĞITTI

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun basketbol camiasının iş birliğiyle Hatay’ın Belen ilçesinde hayata geçirdiği ve şimdiye kadar 90 depremzede ailenin yerleştiği Basketköy’deki buluşmada; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve beraberindeki heyet, depremzede ailelerle bir araya gelerek, çocuklarla oyunlar oynadı, onlara hediyeler dağıttı. Ziyaret kapsamında konteyner kente yerleşen ailelere TBF sponsorları PUMA ve P&G Türkiye, Spor malzemesi ve ihtiyaç kolileri hazırladı. TEMSA, lojistik destek sağladı.

TÜRKOĞLU: VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARI İÇİN BURADAYIZ

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu bu anlamlı buluşmayla ilgili, “6 Şubat tarihi ülkemiz açısından belki de uzun yıllar unutamayacağımız ve kalbimizde derin yaralar bırakan bir süreç olarak hatırlanacak. 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi nedeniyle on binlerce vatandaşımızı kaybettik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Yüz binlerce vatandaşımız da deprem felaketi nedeniyle evlerinden ayrı kaldı. Ancak bu süreçte ülke olarak birlik ve beraberlik içinde kaldık. Çalışmalara katkı sağlayan herkesin desteği gerçekten de takdir edilesi. Ülkemizin her yerinden vatandaşlarımız, bölgeye yardımcı olmak istedi. Ben bir kez daha herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak ilk günden bu yana paydaşlarımız olan kulüplerimiz ve sporcularımızla birlikte AFAD ile iş birliğimizi sürdürerek; gerek maddi gerekse de evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamak istedik. Bunun yanı sıra TBF olarak çocuklarımızın yanında olmak, onları basketbola özendirmek ve sosyalleşme açısından da basketbol sahası yapmak istedik. Destekleri için Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve FIBA Vakfı’na, liglerimizlerimizin isim sponsorları ING Türkiye, Türkiye Sigorta’ya, ayrıca bu ziyarette yanımızda olan TBF sponsorları Puma, P&G ve TEMSA’ya teşekkür ediyorum. Bu süreç kolay olmayacak ve bu acıyı uzun süre unutmayacağız. Bundan sonrasında da bölgeye yardımlarımız eksik olmayacaktır.” dedi.

BİLET GELİRLERİ DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞLANACAK

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından TBF, barınma sorunu yaşayan depremzedeler için harekete geçerek, AFAD ile yapılan görüşmelerin ardından basketbol camiasının da desteğiyle Hatay’ın Belen ilçesinde konteyner kent kurulması için ortak bir proje geliştirdi. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi kulüpleri, liglerimizin isim sponsorları Türkiye Sigorta ve ING Türkiye’nin yanında Uluslararası Basketbol Federasyonu da FIBA Vakfı aracılığıyla konteyner kent ve basketbol sahasının inşaası için katkılarda bulundu. “Basketköy”ün hayata geçmesi için aynı zamanda A Erkek Milli Takımımızın 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde oynadığı Letonya ve Belçika müsabakalarının bilet gelirleri projeye aktarıldı.

[do_widget "FootyStats: League Table"]

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem