TEKGÜZEL, SAĞLIK-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI

TEKGÜZEL, SAĞLIK-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI

ABONE OL
20 Temmuz 2023 08:47
TEKGÜZEL, SAĞLIK-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Mustafa Tekgüzel, sendikanın 7. Dönem 2. Başkanlar Kurulu toplantısına katılım sağladı.

Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan’ın başkanlığında 81 ilden gelen il başkanlarının katıldığı toplantıda toplu sözleşme talepleri değerlendirildi. İl Başkanlarının taleplerini dile getirdiği toplantıda Hatay İl Başkanı Tekgüzel’de toplantıda Hatay’ın istek ve beklentilerini dile getirdi. Toplantıda 7. Dönem Toplu Sözleşme taleplerine dair mevzuat uzmanları tarafından bir sunum yapıldı. Sunumun ardından taleplere dair karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

DOĞAN: MUAZZAM BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLEDİK

Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Hicri yılbaşını ve Muharrem ayını tebrik ederek sözlerine başladı. Doğan, ülkemizin Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerle sarsıldığını kaydederek, “Devlet millet el ele, omuz omuza vererek, enkazı kaldırmak, yaraları sarmak için muazzam bir dayanışma ve yardımlaşma örneği sergiledik. Hamdolsun, devletimiz hiçbir vatandaşını aç ve açıkta bırakmamak için tüm imkanlarıyla, bütün dünyaya örnek olacak bir çalışma ortaya koydu. Allah’ın izniyle geçmişte olduğu gibi bu zorluğun da üstesinden gelecek güce, iradeye sahibiz. Ve hızlıca toparlanacağımıza yönelik inancımız da tamdır” ifadelerini kulandı.

4688 SAYILI YASA ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ANLAYIŞLA YENİDEN ŞEKİLLENMELİ

Konuşmasının devamında, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun artık beklentileri karşılamadığını ve bu kanunun Türkiye Yüzyılına yakışır şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken Doğan, “Bu nedenle 4688 sayılı yasa demokrasiye uygun özgürlükçü bir anlayışla yeniden şekillenmeli” dedi.

KAPSAYICI BİR TALEP LİSTESİ BELİRLEDİK

Toplu sözleşme sürecinin yaklaştığını kaydeden Doğan, taleplerin belirlenmesinde saha gerçekliğinin dikkate alındığını söyledi. Doğan, “Biz toplu sözleşme masasına sıkı bir hazırlıkla gidiyoruz. Mart ayında bir çalıştay düzenleyerek sahadan gelen arkadaşlarımızla branş branş sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın yaşadığı sorunları kayıt altına aldık. Ardından bir anket çalışması yaparak üyelerimizin talep ve beklentilerini istedik. Gelen talepler ve çalıştaydaki çıktıyla toplu sözleşme taleplerimizi belirledik. Taleplerimizi belirlerken en hassas olduğumuz konu hiçbir arkadaşımızın taleplerin dışında bırakılmamasıydı. Bu konuda da uzman ekibimiz hassas bir çalışma yaptı ve kapsayıcı bir talep listesi belirlendi” diye konuştu.

EN MAKUL TALEPLERİ BELİRLEDİK

Doğan, toplu sözleşme taleplerini önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Taleplerimiz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için en makul talepler. Saha gerçekliğine uygun olarak hazırlanan taleplerin kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Süreç boyunca teşkilatımızla istişare edeceğiz. İnşallah hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterinden paramediğine, sağlık memurundan sosyal hizmet uzmanına tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için önemli kazanımların altına imza atacağız.”

TEKGÜZEL: AMACIMIZ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI GÜÇLENDİRMEK

Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Mustafa Tekgüzel, göreve başladıkları ilk günden bu yana üyelerin haklarının korunması ve yeni haklar ile sağlık çalışanlarının alım güçlerinin arttırılmasını amaçladıklarını belirtti. Başkan Tekgüzel yaptığı açıklamada, “Göreve başladığımız günden bu yana mekik diplomasisi ile yaşanan sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi üyelerimizle paylaşıyoruz. Toplu sözleşme taleplerimizi de bu sorunları sağlık çalışanlarımızın talepleri yönünde yönetimimizce uzun görüşmeler sonucunda belirledik. Uzun soluklu bir çalışmanın sonucunda belirlenen taleplerimizi, önümüzdeki hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunacak ve ardından kamuoyuyla paylaşacağız. Talepleri belirlerken sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için en makul talepleri belirledik. Sağlık-Sen 7. Dönem 2. Başkanlar Kurulu Toplantımızı yurdumuzun dört bir yanından gelen şube başkanlarımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Toplu sözleşme taleplerimizin değerlendirildiği toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda aile fotoğrafı çekildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.