TİRYAKİ: LÜTFÜ SAVAŞ KAYBEDERSE İSTİFA EDECEĞİZ

TİRYAKİ: LÜTFÜ SAVAŞ KAYBEDERSE İSTİFA EDECEĞİZ

ABONE OL
18 Ocak 2024 20:49
TİRYAKİ: LÜTFÜ SAVAŞ KAYBEDERSE İSTİFA EDECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki 31 Mart yerel seçimlerinde Lütfü Savaş’ın HBB seçimlerini kaybetmesi halinde istifa edeceklerini belirtti.

Başkan Tiryaki, il ve Antakya ilçe yönetimi ile birlikte Hatay basını ile buluştu.

Gerçekleşen toplantıda Lütfü Savaş’ın olası kazanamaması durumunda ne gibi bir yaptırım olacağı sorusunu yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki: “ Bizler Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak Lütfü Savaş’ın kazanacağını biliyoruz ve kendisinin arkasındayız olası kötü senaryoda bedel ödemeye hazır bir örgütüz, Lütfü Savaş kazanamaz ise ben yönetimim ile aynı gün istifa edeceğiz” dedi.

ADAY BELİRLEME SÜRECİNE MÜDAHALEMİZ YOKTUR

Sosyal medyada dolaşan yorumlar ve aday adayı olan Serkan Topla’ın Genel Başkanımız Özgür Özel’i,  İl Başkanı ve Milletvekilleri yanlış bilgilendirildi sözlerinin sorulması üzerine konuyu açıklayan Tiryaki: “ Bizlerin bahsedildiği gibi bir müdahalemiz yoktur. Biz milletvekillerimiz Mehmet Güzelmansur ve Nermin Yıldırım Kara ile Genel Merkeze eğer Lütfü Savaş adaylar arasında ön planda ise ve adaylar arasında seçilme ihtimali yüksek ise şehrimizin gerekli çalışmaları alması için hemen açıklayalım zaman kaybetmeden ama eğer başka aday gösterilecek ise sorun olmaz gerekirse Şubat ayına kalabilir önerimizi sunduk” dedi.

PARTİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR

5 Aday adayı ile beraber imza atılan bildirinin ve Serkan Topal’ın yaptığı açıklamalar ile ilgili Tiryaki: “ Cumhuriyet Halk Partisi herşeyin önündedir, CHP kişilerin partisi değildir. Serkan Topal partimizde 3 dönem milletvekilliği yapmış değerli bir insandır, ama kendileri söz konusu olunca parti doğru karar veriyor kendileri olmayınca parti yanlış karar veriyor algısı yaratanların değişimi geldi zatende genel başkanımız bu değişimi de yaptı” dedi.

PAZARTESİ HATAY ADAYLARI AÇIKLANABİLİR

Partinin Hatay İlçeleri adaylarının ne zaman açıklayacağının sorulması üzerine açıklama yapan Tiryaki; “ Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı açıkladık, önümüzdeki günlerde Pazartesi günü diye düşünüyorum MYK ve PM toplanıp Hatay’da ki ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacaklardır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.