VALİ MASATLI AFET İÇİN KRİZ MASASINI TOPLADI

VALİ MASATLI AFET İÇİN KRİZ MASASINI TOPLADI

ABONE OL
26 Mart 2024 22:24
VALİ MASATLI AFET İÇİN KRİZ MASASINI TOPLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya’yı etkisi altına alan yağışın şiddetlenmesi ve afete dönüşmesinin ardından Hatay Valisi Mustafa Masatlı, kriz masasını toplayarak çalışmaları değerlendirdi.

Antakya ilçesinde bulunan ayyıldızlı konteyner kent, son günlerde artan şiddetli yağışlarla birlikte sular altında kaldı. Depremzedeler için geçici bir barınma sağlayan konteynerler, aşırı yağışlarla birlikte sular altında kalırken, depremzedelerin zor anlar yaşamasına neden oldu. Suların yükselmesiyle birlikte göle dönen konteyner kentte birçok eşya kullanılamaz hale geldi. Depremzedeler, suların çekilmesini beklerken konteynerlerinden dışarı çıkamadılar. Bu durum, depremzedelerin psikolojik ve fiziksel olarak daha da zorlu bir süreçle karşı karşıya bıraktı.

MASATLI: KENT GENELİNDE 220 ARAÇ 521 PERSONEL TEYAKKUZ HALİNDE

Etkili olan şiddetli yağış sonrasında meydana gelen sel ve su baskınları sonucu ortaya çıkan olumsuzlukların bertaraf edilmesi için Hatay valisi Mustafa Masatlı Başkanlığında, AFAD Kriz Masası Toplantısı gerçekleştirildi. İlgili kurum yetkililerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda,  TAMP kapsamında başta AFAD olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarına ait toplam 220 araç ve 521 personel ile çok yönlü devam eden çalışmalar ele alındı. Hatay’daki ayyıldızlı konteyner kentinin sular altında kalması, bölgedeki afet risklerinin ve acil durum hazırlıklarının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Benzer durumların tekrar yaşanmaması için daha etkin önlemler alınması ve depremzedelere daha güvenli barınma koşulları sağlanması gerektiği önemle vurgulandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.