Hatay Haber Gündem

VALİ MASATLI, HASSA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hassa ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

VALİ MASATLI, HASSA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU
03 Ekim 2023 - 18:03

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hassa ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcıları, Hassa Kaymakamı Osman Acar, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, ilçede hizmet veren kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile mahalle muhtarı katıldı.

Yüzyılın afetini yaşadığımız depremin yıkım gücünün gerek maddi gerekse manevi bakımdan çok büyük olduğunu, dile getiren Vali Masatlı, “Depremin ilk günlerinde vatandaşlarımız, bir lokma ekmekle bir yudum çorbayı arayacak kadar bir kaosun içerisindeyken hamd olsun gelinen aşama, büyük bir yol kat edildiğinin en büyük göstergesidir. Kalıcı konut ve köy tipi deprem konutlarından ihale ve yer seçim süreci tamamlanan  40 bine yakın konutun inşaatına devam edilmekte olup 2023 Kasım ayı itibarıyla vatandaşlarımıza kalıcı konutların teslim edilmesine başlanılması yönündeki çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Tüm çabamız, her bir ferdimizin yaralarının en kısa zamanda sarılması yönündedir. Şu ana kadar   yapılan kimi çalışmalara da değinen Valimiz: “Allah’ın izni ve Devletimizin çözüm odaklı politikalarıyla birçok sorunumuz çözüldü, çözülmeye de devam edilmektedir. Şu an itibarıyla 52 bin hanede toplam 163 bine yakın vatandaşımız konteyner kentlerimizde misafir ediliyor. Hâlen yapımı devam eden konteyner kentlerimizdeki konteynerlerimizle bu sayı 75 bin rakamına ulaştırılacaktır. Yeni yıla da yıkım ve enkaz kaldırma işlemlerinin  nihayete erdirilerek girilmesi hedeflenmektedir.” dedi.

MUHTARLAR MAHALLELERİN İHTİYAÇLARINI AKTARDI

Vali Masatlı’nın konuşmalarından sonra muhtarlar, tek tek söz alarak sorumlu oldukları mahallelerindeki çalışmalardan bahsedip ihtiyaçlarının neler olduğunu dile getirdi. Diğer katılımcılar da sorumlulukları dahilindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra mahalleler için yapılanlar ve bundan sonra da yapılması için hazırlanan plan, proje ve çalışmalar hakkında izlenecek yol haritasının belirlendiği toplantıda Vali Masatlı, ilgili müdürlüklere de bu konuda belirlenen takvim doğrultusunda hiçbir gecikme ve ihmale düşülmemesi vurgusunda bulunarak gerekli talimatları verdi. 

2023 Her Hakkı Saklıdır - Hatay Haber Gündem