YAYMAN: KÖY EVLERİ HERKESİ HAYRAN BIRAKTI

YAYMAN: KÖY EVLERİ HERKESİ HAYRAN BIRAKTI

ABONE OL
10 Mayıs 2023 14:31
YAYMAN: KÖY EVLERİ HERKESİ HAYRAN BIRAKTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, deprem felaketinin ardından yapımı devam eden köy evlerinin herkesi kendine hayran bıraktığını belirtti.  

Deprem felaketi ardından vatandaşın konut ihtiyacına cevap vermek amacıyla başlatılan köy evleri her yönüyle herkesi hayran bırakıyor. Hassa’da Sapanözü mahallesinde yapımı devam eden köy evlerini ziyaret eden Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve beraberindeki heyet, inşaatın kalitesi noktasında hayran kaldılar. Zemin araştırması ardından Sapanözü’nde yapımına başlanan 16 köy evinin inşaatında kullanılan demirler, herkesin ağzını açık bıraktı. 45 santim radyan temel üzerine yapılan köy evlerinde kullanılan demirler 5 katlı binaya kullanılan demirlerle eş değerde kullanıyor.M2’sinde 140 kg. demirin kullanıldığı köy evlerinin her yönden sağlam olmasının dışında mimari güzelliği de gözleri kamaştırıyor. 6 ayda tamamlanması beklenen köy evlerinin Hatay’ın birçok mahallesinde temel atma çalışmalarına başlandı.

YAYMAN “ AK PARTİ FARKI GÖRÜLÜYOR”

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Sapanözü mahallesindeki köy evi inşaatını gezdikten sonra şu değerlendirmeyi yaptı “ 6 Şubat deprem felaketi ardından vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Hatay genelinde köy evlerinin inşasına başlanmıştır. Köy evlerinin 122 metrekare net alanı bulunmaktadır. 45 santim radyan temel üzeri gayet sağlıklı güvenilir konutlar imal etmeye başlandı. Şuanda son derece güvenilir köy evlerimizin temelinde kullanılan demirleri herkesin görmesini isteriz. M2 başına yaklaşık 140 kg. demir döşenmektedir. Köy evleri son derece modern ve güvenilir bir şekilde inşa edilmektedir. Hem içi hem dışı hem de temeli sağlam. Vatandaşlarımız evleri tamamlanıp taşındığında bizlere dua edecektir. Çünkü çok sağlam ve güvenilir bir konutlara sahip olacaklar. Halkımızın mutluluğu için çalışıyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.