YERİNDE DÖNÜŞÜM YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

YERİNDE DÖNÜŞÜM YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ABONE OL
24 Temmuz 2023 19:51
YERİNDE DÖNÜŞÜM YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, deprem bölgesini hızlıca ayağa kaldırmak için başlattığı ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi afetzedelerden yoğun ilgi görüyor.

Projeye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, “Evlerimize ve iş yerlerimize daha hızlı kavuşabilmemiz için güzel bir proje oldu. Projeyi destekliyoruz, çok memnunuz.” ifadelerini kullandı. “Deprem bölgesinin bir an önce ihya ve inşasını sağlamak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 17 Temmuz’da başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi afetzedeleri sevince boğdu. ‘Yerinde Dönüşüm’ ile ev ve işyerlerini Bakanlığın denetiminde yerinde yapma fırsatına kavuşan depremzedeler, 500 bin lira hibe ve 800 bin liraya kadar da kredi desteği sağlayan projeye büyük ilgi gösterdi.

Projeden faydalanmak isteyen vatandaşlar, bir an önce ev ve işyerlerine kavuşmak için 22 noktada kurulan ‘Yapım ve Dönüşüm’ ofislerine akın etti. Mesai saatlerinin başlamasıyla ofisleri dolduran afetzedeler, görevlilerden her detayı hakkında bilgi aldıkları projeden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. ‘Yapım ve Dönüşüm’ ofislerine başvuruların günde ortalama 20 bine yaklaşması ve ilginin her geçen gün daha da artarak devam etmesi, ‘Yerinde Dönüşüm’ projesinin depremzedelerin beklentilerini karşıladığını göstermiş oldu.

“YERİNDE DÖNÜŞÜM PROJESİNDEN ÇOK MEMNUNUZ”

Depremzede vatandaşların yaralarını sarmayı hedefleyen ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile ilgili değerlendirmede bulunan vatandaşlar, “Daha hızlı kalkınmamız için, evlerimize ve iş yerlerimize daha hızlı kavuşabilmemiz için güzel bir proje oldu. Projeyi destekliyoruz, çok memnunuz. ‘Yerinde Dönüşüm’den faydalanarak eski binamızı yeniden yapacağız. Projeye ikna olduk. 500 bin lira hibe, 800 bin liraya kadar sıfır faizli 10 yıl vadeli kredi veriyor devlet. Bundan güzel bir şey olur mu? Allah devletimize zeval vermesin.” ifadelerini kullandı.

“BU İLGİ DOĞRU BİR PROJE OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ”

Bakan Mehmet Özhaseki, “Her bir vatandaşımızın memnuniyeti bizim de mutluluğumuzdur. Başvuru sayısının 80 bine ulaşması, projemizin vatandaşlarımız tarafından büyük bir teveccüh görmesi, ne kadar doğru bir adım attığımızın ve ne kadar doğru bir proje uyguladığımızın en somut göstergesidir. El ele vererek sağlam ve güvenli yuvalarımızı inşallah birlikte inşa edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca vatandaşlar ‘Yerinde Dönüşüm’ projesine e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor, Çağrı Merkezi ALO 181’den proje hakkında detaylı bilgi alabiliyor. Depremzedeler yine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait iki gezici tır ile de bilgilendiriliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.