Yeşildal: Hastanemizi 23 Temmuz’da açacağız

Yeşildal: Hastanemizi 23 Temmuz’da açacağız

ABONE OL
12 Haziran 2023 12:11
Yeşildal: Hastanemizi 23 Temmuz’da açacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 23 Temmuz’da hizmete açılacağını belirtti.

Çalışmaları yerinde takip eden Yeşildal, hızla süren çalışmalar sonucunda 23 Temmuz’da hastanenin yapımının tamamlanarak halkın hizmetine gireceğini belirtti. Önceliği sağlık tesislerinin inşasına verdiklerini belirten Yeşildal açıklmasında, “Defne Devlet Hastanemizin yapımını kısa sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmamızın ardından Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanemizin de yapımını hızla sürdürüyoruz. Seçim bitti, meclis çalışmalarımızı tamamlamamızın ardından çalışmaları yerinde görmek amacıyla Hatay’a geldik. İnşallah hastanemizi 23 Temmuz 2023 günü hizmete açacağız. Biz Hatay’ımızı ayağa kaldırmaya kararlıyız. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Başta sağlık kurumlarımız olmak üzere köy konaklarımızı ve kalıcı konutlarımızı inşa ederek vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Çalışmalarda emeği geçen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve tüm personellere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Milletvekili Yeşildal hizmetleri denetledi

AK Parti Hatay Milletvekili Yeşildal, Hatay’da yapımı süren hizmetleri inceleyerek vatandaşlara müjde verdi.  

Yeşildal, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Habib-i Neccar Camisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Ulu Camii ve Antakya’da yapımı devam eden 400 yataklı devlet hastanesi ve kalıcı konutların inşaatlarının alanlarını ziyaret etti. Vekil Yeşildal, ziyaretlerde yaptığı açıklamada, “Tescilli yapılarımızı korumaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Habib-i Neccar Camisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Ulu Camiimiz bakıma alındı. Aslına uygun olarak yerinde restore edilerek hizmete kazandırılacak olan iki camimizin yapımında emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş beyefendilere teşekkür ederim. Biz tescilli kültür varlıklarımızı korumaya devam edeceğiz. Antakya’mızın tarihi ve turistik bölümlerini ayağa kaldıracağız. Antakya Saray Caddesi’nde tarihi ve kültürel yapıların onarımı ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın projesi var. Tescilli binaların sahiplerinin bakanlığımızın projesine başvurmalarını rica ediyorum. Burada bakanlığımızın katkıları, hibeleri olacak.

TEK DERDİMİZ VATANDAŞIMIZI KALICI KONUTLARA HIZLA ULAŞTIRMAK

Söz verdiğimiz gibi depremzedelerimizin kalıcı konutlara kavuşmaları için yapımı devam eden Gülderen Mahallemizde temel atmalar devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi 7/24 hummalı şekilde çalışmaları sürdürerek inşallah 1 yılda konutlarımızı vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hatay’ı hızla ayağa kaldırmak için durmadan çalışıyoruz. Çalışmalardan dolayı başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.