YÖNETİM DEĞİŞTİ ANTAKYA’NIN KADERİ DEĞİŞMEDİ

 YÖNETİM DEĞİŞTİ ANTAKYA’NIN KADERİ DEĞİŞMEDİ

ABONE OL
29 Haziran 2024 13:13
 YÖNETİM DEĞİŞTİ ANTAKYA’NIN KADERİ DEĞİŞMEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da 31 Mart’ta belediye başkanları değişmesine rağmen Antakya’nın makus kaderi değişmedi.

Kentte yaz kış altyapı yetersizliği nedeniyle su taşkınları yaşanmaya devam ediyor. Altyapı sorununa çözüm bulması için oylarla Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Antakya Belediye Başkanlığına getirilen isimler koltuklarına çakılıp kaldı. Halka karışmayan, vatandaşın derdiyle dertlenmeyen, hükümetin projelerini halka satarak, çoğu zaman da bahane siyasetine sığınarak gün geçirmeye devam eden belediye başkanlarının halktan kopuk tavırları, HATSU’nun ise yüzlerce şikayete rağmen işbilmez yöneticilere teslim edilmesi en çok da oylarını aldıkları halkı mağdur ediyor.

 

“SİZİN İŞİNİZ FUTBOL DEĞİL HİZMET”

 

Antakya’da deprem felaketinin ardından ayağa kalkmaya çalışan Uzun Çarşı esnafı yaz ayının ortasında su baskınları ile mücadele ediyor. Hatayspor kongresinde yönetim belirleme derdine düşen iki belediye başkanı ise esnafın sorunlarına sırtlarını dönüyor. Uzun Çarşı esnafı Hatayspor’a verilen değerin kendilerine de verilmesini istiyor. Su baskını ile kendi imkanlarıyla mücadele ederken gazetemize de açıklamada bulundular. Yerel yönetimlerden şikayetçi olduklarını belirten esnaflar; “Belediye başkanlarımız Hatayspor’a milyonlarca lira para vereceklerine bu parayı yerle bir olmuş Antakya’nın refahı için harcasınlar. Halkın parasını harcayarak Afrika’nın köyünden getirdikleri futbolcuları satıp parasını cebe indirenlere çanak tutacaklarına, depremin yıktığı esnafı ayağa kaldırsınlar. Ancak gelen gideni aratır sözü Antakya’da gerçeğe döndü. Biz iki belediye başkanından ve HATSU birimlerinden şikayetçiyiz. Esnaf mağdur, halk perişan ama yöneticiler üç maymunu oynuyor” ifadelerini kullandılar.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.