ÇALIŞKAN: “KİMSENİN ÇİFTÇİYİ MAĞDUR ETMEYE HAKKI YOK”

ÇALIŞKAN: “KİMSENİN ÇİFTÇİYİ MAĞDUR ETMEYE HAKKI YOK”

ABONE OL
27 Ocak 2024 10:21
ÇALIŞKAN: “KİMSENİN ÇİFTÇİYİ MAĞDUR ETMEYE HAKKI YOK”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, çiftçilerin mağduriyetini TBMM’de dile getirdi.

Milletvekili Çalışkan açıklamasında; “Çiftçiler bu ülkenin üvey evladı değildir ki devlet babadır güven verir. Çiftçi, emekli olacağım hayaliyle bekliyor. Sonradan yok olmaz, pardon deyip, hiç kimsenin bu çiftçiyi mağdur etmeye hakkı yok. Özellikle son yıllarda yaşadığımız pandemi, Rus-Ukrayna Savaşıyla ve gıda kriziyle tarım alanındaki üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı” dedi.  Çiftçinin emekli olunca da sorun yaşanacağını, emeklinin 25 bin lira para alması gerektiğini söyleyen Çalışkan, emeklilerin açlığında altında bir ücrete mahkûm edildiğini ifade etti. Yaşanan mağduriyete sert çıkışan Çalışkan, hükümetten sorunun bir an önce giderilmesini istedi.

‘’ON BİNLERCE ARAZİ SU ALTINDA’’

Deprem bölgesindeki tarıma da değinen Çalışkan, Hatay’ın Amik Ovası’nda yaşanan sorunları aktardı:

‘’Üç beş kepçeyle DSİ çalışıyor, çabalıyor ama bu kaplumbağa hızıyla giderlerse belki 10 yılda bu sorunu çözemezler. Biz bunlara seyirci kalamayız, çiftçinin sesini işitmek zorundayız. Tarımsal üretimin her geçen gün azaldığı, tarım alanında çalışan insanların yaşının yükseldiği, herkesin burnunun ucuyla itmek zorunda kaldığı bir dönemde böyle yaparsanız yarın bizde Gazze’nin mahkum olduğu açlık kriziyle karşı karşıya kalırız.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.