DEFNE’DE KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR  

DEFNE’DE KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR  

ABONE OL
2 Şubat 2023 15:29
DEFNE’DE KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR  
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Defne Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Defne Kitap Fuarı yarın gerçekleşecek açılış töreniyle başlıyor.

Defne Belediyesinin koordinasyonuyla 3. Defne Kitap Fuarı, 3 Şubat 2023 Cuma günü gerçekleşecek açılışla okur-yazar buluşması olacak. Defne Belediyesi tarafından organize edilen 3. Defne Kitap Fuarı 03-12 Şubat 2023 tarihleri arasında kitapseverlere açıktır. Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile’nin koordinasyonu ile Kültür Kentleri Birliği yazarlarının okurlarla buluşması Doğuş Okulları Önü / Sümerler Maksim Fuar Alanı Kültür Kentleri Birliği standında gerçekleşecek. Birçok yayıncı ve yazarın katılım sağlayacağı 3. Defne Kitap Fuarı her gün saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

KÜLTÜR KENTLERİ BİRLİĞİ STANDINDA OKUR-YAZAR BULUŞMASI

Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile’nin yaptığı yazılı açıklamada; “Kitapların aydınlığı ve sıcaklığında Defne’de okurlarımızla üçüncü kez buluşmanın sevinci içerisindeyiz. Bu mutluluğumuzu sağlayan Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim Güzel’e, emek veren bütün belediye çalışanlarına öncelikle teşekkür ediyorum. Kitap okuma oranının çok düşük olduğu bugünlerde bu buluşma oldukça anlamlı olacaktır. “Okumayan anne-babanın okumayan çocuğu, okumayan öğretmenin okumayan öğrencisi olur.” Lütfen her fırsatta ama her fırsatta okuyalım. Şiir, hikâye, roman, dergi, gazete, kitap hiç fark etmez, yeter ki okuyalım. Okumaya yeni başlayan bir kişi, okuduğumu anlamıyorum diyebilir. Okudukça bellekte bir birikim olduğunu kısa bir süre sonra fark etmeye başlayacaktır. Nasıl mı? Bir şeyi tarif ederken, sohbet ederken, başkasını dinlerken ve daha birçok durumda…” Defne Belediyesinin sunduğu imkânlarla Kültür Kentleri Birliği standımızda 3. Kitap Fuarı’na katılarak okurlarıyla sohbet edecek, kitaplarını imzalayacak kıymetli şair ve yazar arkadaşlarımız; Adil Çetin, Ali Parlak, Asya Akkaya, Aziz Büyükaşık, Burhan Tat, Bülent Can, Esra Dinçer, Erdal Şahin, Fatma Özyurt, Ferhat Zidani, Gülnaz Nurlu Kavvas, Hayrettin Çam, Mahmut Çetin Zorba, Mahmut Vural, Muhsin Boz, Murad Demirkol, Nebih Nafile, Neslihan Kanuncu Seçkin, Nurettin Bellur, Nurten Ergin, Orhan Yeniocak, Sebahat Aslanyürek, Sevim Yunus Habip, Sevgi Horozoğlu, Usulet Coşkuner ve Ümit Şen.  Arkadaşlarıma bol imza ve başarılar ümit ediyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.